جراحی بینی کج

چهره ای زیبا است که اجزای تشکیل دهنده آن دارای تناسب باشند و برخی اوقات یک اختلال بسیار کوچک نیز از زیبایی چهره می کاهد. بینی در مرکزیت چهره قرار دهد و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ به همین دلیل افراد بسیاری سالیانه اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند. رایج ترین دلیل بیماران برای اقدام به رینوپلاستی ، بزرگ بودن بینی یا کج بودن بینی است. بزرگ بودن بینی نیاز به کاهش میزان حجم و اسکلت بینی دارد و پزشک ، اقدامات لازم را در این خصوص انجام می دهد ؛ ولی کج بودن بینی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از فاکتورهای مهم در علم زیبایی شناسی ، وجود تقارن اجزا می باشد. مسلما داشتن یک بینی زیبا و متقارن جذابیت ویژه ای را به چهره افراد خواهد بخشید ؛ لذا چنانچه فرد دچار کجی بینی باشد می تواند به کمک جراحی بینی کج نسبت به اصلاح آن اقدام نماید. برای آشنایی بیشتر با این پروسیجر با ما انتهای این مقاله از دکتر سلمان شاکری ، جراح بینی خوب در شیراز همراه باشید.

جراحی بینی کج - دکتر شاکری

جراحی بینی کج در شیراز

ویژگی بینی های کج ، اینگونه مشخص می گردد که از نمای روبرو نسبت به خط فرضی که صورت را به دو نیم کره تقسیم می نماید ، دارای زاویه باشد. در چنین شرایطی ، زیبایی صورت فرد تحت تاثیر قرار گرفته و این ناهمگونی ، بسیار به چشم اطرافیان خواهد آمد و در پی آن اعتماد به نفس شخص کاهش می یابد. برخی اوقات تنها ظاهر بینی کج است و فرد هیچ گونه اختلال تنفسی ندارد.

در چنین شرایطی کج بودن بینی ، تیغه بینی را تحت تاثیر قرار نمی دهد و با انجام جراحی بینی کج ، فرم بینی بهبود می یابد. برخی اوقات علاوه بر ظاهر بینی ، تیغه بینی نیز کج است و همین امر باعث می شود تا فرد به انحراف بینی دچار شود. درمان انحراف بینی نیز انجام جراحی سپتوپلاستی می باشد و تنها انجام عمل بینی کج کفایت نمی کند. در نتیجه پیش از اقدام برای انجام این جراحی بهتر است توسط جراح بینی خوب در شیراز معاینه شوید تا دلیل کج بودن فرم بینی مشخص شود و در نهایت تعیین شود که چه جراحی برای رفع کج بودن بینی مناسب است. در صورت نیاز جراحي بيني کج یا سپتوپلاستی انجام می شود.

کج بودن بینی

دلیل کج بودن بینی در افراد تنها بر حسب دو عامل ژنتیک و ضربه رخ می دهد. در صورتیکه ارثی باشد ، شخص از بدو تولد با آن زاده شده و در سنین بلوغ که رشد بینی تکامل می یابد ، کجی آن نیز بیشتر نمایان خواهد شد و در شرایطی که این کج بودن در اثر ضربه و تصادف اتفاق افتاده باشد ، معمولا با خونریزی و شکستگی بینی همراه خواهد بود. در هر حالت تنها راه برای رفع این نازیبایی ، جراحی بینی کج می باشد. چنانچه بینی به دلیل ضربه کج شده باشد ، جا انداختن و گچ گرفتن آن کفایت می کند ؛ اما در شرایطی که از این کجی مدت طولانی گذشته باشد ، نیاز به جراحی رینوپلاستی می باشد.

علت کج شدن نوک بینی بعد از عمل زیبایی

باید در نظر داشته باشید صاف و کاملا متقارن کردن بینی که از ابتدا کج بوده است ؛ مسلما کار بسیار دشواری می باشد. کج بودن بینی بعد از عمل زیبایی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه به آن ها می پردازیم : اولین علت کج دیده شدن بینی بعد از عمل مربوط می شود به ورم نامتقارن بینی بعد از عمل که این امر گاها طبیعی بوده و پس از بهبودی کامل تورم از بین خواهد رفت. در بینی هایی که به طور مادرزاد کج هستند ، این کج بودن ممکن است پس از عمل نیز به مقدار اندک باقی بماند. پس از عمل بینی کج در شیراز ، بینی شخص بسیار حساس بوده و نیاز به مراقبت های ویژه دارد تا زمانی که کاملا بهبود یافته و اسکلت بینی و بافت های آن کاملا مستحکم گردند. کوچکترین بی دقتی می تواند علت کج شدن نوک بینی بعد از عمل باشد. مورد دیگری که می تواند علت کجی نوک بینی بعد از عمل باشد ، مربوط می شود به مهارت بهترین جراح بینی کج در شیراز ؛ زیرا در صورتی که پزشک از تجربه و تبحر کافی برخوردار نباشد ؛ ممکن است غضروف یک سمت بینی را بیشتر از سمت دیگر حذف نماید و موجب کجی نوک بینی بعد از عمل شود.

جراحی بینی کج همراه با انحراف بینی تحت نظر دکتر سلمان شاکری در شیراز

 

چگونه می توان کجی ساختار بینی بعد از رینوپلاستی را درمان کرد؟

کج شدن ساختار بینی پس از جراحی زیبایی بینی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، از جمله عوارض جراحی، ناهمواری‌های جراحی یا تغییرات غیر مطلوب در فرآیند بهبود بینی. برای درمان کج شدن ساختار بینی پس از جراحی زیبایی، ابتدا باید علت آن مشخص شود. سپس، روش‌های درمانی زیر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین پیش از آغاز هر گونه اقدامات خود سرانه و خطرناک به یک پزشک حاذق و با تجربه مراجعه نمایید.

مشاوره با جراح: اگر کج شدن بینی بعد از جراحی زیبایی رخ داده باشد، اولین قدم مشاوره با جراح است. جراح ممکن است برنامه‌ای برای رفع این مشکل ارائه دهد، مثلاً اصلاح دوباره بینی یا انجام روش‌های کمکی مانند روش‌های غیر جراحی و کم تهاجم.

روش‌های غیر جراحی: در برخی موارد، اصلاح کجی بینی ممکن است از طریق روش‌های غیر جراحی مانند استفاده از روکش بینی (رینوپلاستی غیر جراحی) یا تزریق فیلرها باشد. این روش‌ها ممکن است بهبود قابل توجهی در ظاهر بینی ایجاد کنند. حتی برخی پروسه ها همچون ماساژ بینی و استفاده از چسب بینی می تواند تاثیر گذار باشد.

انجام جراحی تصحیحی دوباره: در برخی مواقع، انجام جراحی تصحیحی یا جراحی ترمیمی بینی دوباره ممکن است لازم باشد تا کجی بینی رفع شود. این جراحی ممکن است شامل اصلاح کجی و ترمیم ساختار بینی باشد.

توجه به مراقبت‌های پس از جراحی: پس از انجام هر نوع جراحی زیبایی بینی، مراقبت‌های مناسب بسیار مهم است. از رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشک و استفاده از داروها و روش‌های معین پس از جراحی اطمینان حاصل کنید چراکه تاثیر بسیار زیادی بر روی ساختار بینی دارد.

با توجه به مشکل خاص شما و تاریخچه پزشکی، پزشک متخصص شما می‌تواند راهنمایی دقیق‌تری ارائه دهد. بهترین راه برای حل مشکل کج شدن بینی پس از جراحی زیبایی، مشاوره با پزشک تخصصی و پیروی از راهنمایی‌های ایشان و جراحی بینی کج می باشد.

کج بودن بینی بعد از جراحی بینی

برخی از متقاضیان پس از رینوپلاستی با مشکلاتی چون کج بودن نوک بینی یا کج بودن فرم بینی مواجه می شوند. فردی که اقدام به جراحی زیبایی می کند، توقع دارد تا پس از اتمام رینوپلاستی ، بینی فرم زیبایی داشته باشد و عدم کسب نتیجه مدنظر ، علاوه بر بد فرم شدن بینی منجر به مشکلات روحی نیز می شود. در نتیجه بیماران باید برای جلوگیری از کج شدن بینی جراحی شده ، یک جراح خوب و ماهر را انتخاب نمایند. هر چند که کج بودن بینی جراحی شده نیز با انجام جراحی ترمیمی بینی یا جراحی بینی ثانویه قابل درمان و بهبود است ؛ ولی جراحی ترمیمی بینی ریسک بالاتری دارد و بهتر است متقاضیان ، پزشک ماهری را انتخاب نمایند تا مجبور به انجام رینوپلاستی ثانویه نشوند. جراح فک و صورت نقش بسیار مهمی در زیبا شدن فرم بینی دارد به همین دلیل بیماران باید در انتخاب جراح بینی کج ، دقت بالایی داشته باشد تا از بروز هرگونه عارضه ای در امان باشند.

عوارض جراحی بینی کج چیست ؟

عمل بینی کج در شیراز با دکتر سلمان شاکری ؛ روشی ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی می باشد که انجام آن توسط پزشک چیره دست و زبده با خطر و عوارض ناشی از آن همراه نخواهد بود ؛ بنابراین ، با انتخاب بهترین جراح بینی شیراز ، دیگر جای نگرانی در رابطه با عوارض عمل بینی ، وجود نخواهد داشت ؛ اما در غیر این صورت ، احتمال بروز برخی از خطرات ناشی از این جراحی زیبایی وجود دارد که برخی از آن ها ، عبارت اند از :

  • عفونت
  • بی حسی
  • درد شدید
  • غیرقرینگی حفره های بینی
  • و از این قبیل موارد

جراحی بینی کج - دکتر شاکری

هزینه عمل کجی بینی در شیراز چقدر است ؟

هزینه جراحی بینی کج در شیراز ، از دغدغه ذهنی بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی ، است که اطلاع از آن ، نیازمند مراجعه به دکتر عمل بینی و انجام معاینات مورد نیاز توسط ایشان می باشد ؛ چرا که ، با توجه به ناهنجاری های موجود هزینه عمل برینوپلاستی کج در افراد متغیر است ؛ بنابراین ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

برخی از متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، هزینه را ملاک انتخاب پزشک قرار می دهند ؛ ما به آن ها توصیه می کنیم ، صرفا جهت هزینه کم تر به پزشک مراجعه نکرده و ملاک انتخاب جراح را میزان تجربه و مهارت آن ها ، قرار دهند. در رابطه با پرداخت هزینه عمل بینی کج توسط بیمه که برخی از افراد می پرسند ؛ باید ذکر شود که عمل کجی بینی در دسته جراحی های زیبایی ، قرار می گیرد و همانطور که می دانید ، شرکت های بیمه هزینه جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهد.

عمل بینی کج چگونه انجام می شود ؟

یکی از مسائل پر چالش در زمینه رینوپلاستی در رابطه با جراحی بینی کج در شیراز می باشد ؛ ممکن است گاهی این مشکل با انحراف تیغه بینی در بین افراد به اشتباه گرفته شود ، در حالی عمل انحراف بینی با عمل بینی کج کاملا متفاوت می باشد ؛ چرا که در سپتوپلاستی ، تیغه سپتوم بینی که سبب ایجاد مشکلات تنفسی در فرد شده است ، اصلاح و درمان می شود و این کجی در ظاهر بینی مشخص نیست مگر در موارد بسیار شدید ! این در حالی است که در سپتوپلاستی لازم است کجی ظاهری بینی که به وضوح قابل مشاهده است ، برطرف شود.

این پروسه با بیهوشی عمومی انجام شده و لازم است تیغه و استخوان بینی اصلاح شده و به موقعیت اصلی خود بازگردانده شود. کج بودن بینی علت های مختلفی دارد که از جمله این موارد می توان به شکستگی بینی ، ژنتیک و یا عدم موفقیت در نتیجه رینوپلاستی اشاره نمود. خوشبختانه با تکنیک های جدید جراحی تا حد زیادی می توان مشکل کج بودن بینی را اصلاح نمود. در شرایطی که صورت فرد به صورت ژنتیکی تقارن لازم را ندارد ، نباید بینی را کاملا صاف نمود ؛ چرا که این مسئله موجب می شود تا سایر اجزای صورت نامتقارن و کج دیده شوند ؛ از این رو باید در پروسه عمل زیبایی بینی به تمامی قواعد و قوانین زیبایی شناسی توجه داشت تا در نهایت نتیجه خوب و رضایت بخشی حاصل شود.

آیا لازم است در جراحی بینی کج ، استخوان بینی شکسته شود ؟

این موضوع به فرم و میزان کجی بینی بستگی دارد. لازم نیست استخوان بینی در تمامی پروسه های عمل بینی کج شکسته شود ، اما در شرایطی که لازم باشد قوز و کجی بینی اصلاح شود ، برای اینکه استخوان های بینی به یکدیگر نزدیک شوند تا تیغه باریک تر و زیباتر جلوه کند ، لازم است استخوان بینی شکسته شود ؛ در غیر اینصورت بینی ظاهری پهن خواهد داشت.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا