پروتز چانه در شیراز

پروتز چانه امروزه جراحی بسیار پرطرفداری است و افراد بسیار زیادی این نوع جراحی را انجام می دهند. در صورتی که نیاز به این نوع عمل داریدبد نیست بدانید که دکتر سلمان شاکری ، بهترین متخصص جراح فک و صورت در شیراز ، سالیان طولانی است که در این زمینه ، در حال فعالیت می باشند و تجربیات بسیاری را کسب کرده و عمل های موفقی را در کارنامه کاری خود ، ثبت کرده اند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پروتز کردن چانه و همچنین ، مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به صفحه اینستاگرام شان ، مراجعه نمایید.

پروتز چانه - دکتر شاکری

استفاده از ایمپلنت چانه ، در صورت به منظور ایجاد هماهنگی و همچنین ، تقارن بیشتر در میان اعضای صورت می باشد ؛ در حقیقت عمل پروتـز چانه در شیراز ، منجر به زاویه دار شدن صورت می گردد و افرادی که چانه آن ها با سایر اعضای صورت شان دارای ناهماهنگی است ، چانه آن ها عقب یا کوچک است ، پروتـز کردن چانه ، چهره ای مطلوب را برای آنان به ارمغان می آورد.

هدف از بزرگ کردن چانه چیست؟

برخی افراد به طور مادرزادی با چانه ای کوچک متولد می شوند و همین مساله می تواند منجر به از بین رفتن تناسب آن با سایر اجزای چهره آن ها در دوره بزرگسالی باشد. بنابراین مهمترین دلیل انجام خواست و سلیقه شخصی فرد بوده و الزام درمانی برای آن وجود ندارد. طبیعتا وقتی چانه فرمی دلنشین تر به خود بگیرد، زیبایی صورت فرد بیشتر شده و رضایت فرد از چهره اش بیشتر می شود. البته طی پروتز چانه در شیراز می توان انتظار داشت موارد زیر نیز برای فرد رخ دهد:

 1. با گذشت زمان تغییراتی در ناحیه چانه و گردن رخ می دهد که با جراحی چانه می توان آن را از بین برد. زمانی که فرد پا به سن می گذارد به دلیل اینکه ویژگی ارتجاعی و کشسانی پوست کمتر شود، طبیعی است چانه نیز دستخوش تغییر شود. این مساله منجر به عقب رفتن چانه شده و ظاهر نازیبایی به خود می گیرد. با عمل چانه فرم آن بهبود می یابد.
 2. افرادی که از به دلیل تحلیل استخوان یا بیماری و یا استفاده مداوم از دندان مصنوعی ، دچار پسروی چانه شده اند نیز گزینه مناسبی هستند و با عمل چانه به ظاهری خوشایندتر دست خواهند یافت.

پروتز چانه چیست ؟

 • چانه مهمترین مشخصه زیبایی ناحیه تحتانی صورت است. این عضو به همراه بینی ، شکل و پروفایل کل صورت را تعیین می کند.
 • با بالا رفتن سن ، تراکم استخوان کاهش می یابد و پشتیبانی بافت نرم ، ضعیف می شود ؛ این باعث عقب رفتن فک شده و چانه ضعیف و کوچکتری را شکل می دهد ؛ چانه ضعیف ، باعث می شود که بینی و دندان های بالایی ، برجسته تر و خط گردن و فک ، نامتناسب بنظر برسند ؛ ولی ، جراحی پروتز چانه در شیراز ، روشی برای خلاصی از این مشکلات است ؛ ایمپلنت های چانه ، اندازه و پیش آمدگی این عضو را افزایش داده یا تغییر می دهد.
 • این روند برای تقویت چانه و فک انجام می شود ؛ همچنین تقارن و تناسب با بقیه صورت ایجاد می گردد ؛ نتایج اغلب یک زاویه فک متناسب را در نیمرخ و تمام رخ ، ایجاد می نماید.
 • از آنجایی که ایمپلنت چانه ، نتایج دائمی و قابل پیش بینی را ارائه می دهد ، روز به روز در حال رواج بیشتر می باشد ؛ این روند ، در عین حفظ چهره طبیعی ، نیمرخ فوق العاده ای را در فرد ایجاد می نماید ؛ بعلاوه ، تقارن و توازن صورت ، بازیابی می شود.

با یک روند واحد ، ویژگی های صورت خود را ارتقا دهید.

 • پیشرفت های اخیر در تکنولوژی ، جراحان پلاستیک را به استفاده از مواد جدید و بی خطرتر قادر نموده است ؛ در نتیجه ، ایمنی روند پروتز چانه ، بهبود یافته است.
 • یک چانه کوچک یا تو رفته ، با دامنه متنوعی از گزینه های ایمپلنت ، سازگار می باشد ؛ جراح فک و صورت خوب در شیراز ، با شما در خصوص یافتن گزینه ایمپلنت مناسب که به بهترین شکل نیازهای شما را تامین کند ، مشاوره لازم را انجام می دهد.
 • درست همانطور که اندازه و شکل صورت های مختلف ، متفاوت است ؛ ایمپلنت های چانه نیز دارای چندین سبک از پیش تعیین شده می باشند ؛ هر ایمپلنت در اندازه ها ، ضخامت ها و برجستگی های متنوع ، موجود می باشد ؛ بعد از ارزیابی ابعاد استخوان فک ، بهترین جراح زیبایی صورت در شیراز ، ایمپلنت متناسب با کانتور چانه شما را انتخاب می کند ؛ جراح جهت تضمین تحقق هدف زیبایی ، تنظیمات لازم را نیز انجام می دهد.

کاندیدای جراحی پروتز چانه در شیراز

 • افرادی که چانه آن ها عقب ایت.
 • افرادی که چانه آن ها باریک است.
 • افرادی که ارتفاع چانه آن ها کوتاه است.
 • افرادی که فاصله چانه تا گردن آن ها کم است.
 • افرادی که دائما دچار انقباض عضله چانه می شوند.

چه اقداماتی را باید پیش از انجام دادن پروتز چانه می بایست انجام دهیم ؟

 • برای اینکه جراحی پروتز چانه در شیراز را انجام دهید در قدم اول بعد از انتخاب جراح چانه خوب در شیراز ، باید به جلسه مشاوره ای با وی بروید در این جلسه باید در مورد داروهایی که مصرف می نمایید و بیماری های خود به پزشک به طور کامل توضیح دهید.داشتن سلامت کامل از جمله موارد بسیار مهم به شمار می رود.
 • قبل از جراحی نوعی ازمایشات لازم است که توسط پزشک به شما گوشزد می شود.
  حتما باید تمامی سوالاتی که در ذهن خود از این فرایند دارید را از پزشک بپرسید و در مورد مزایا و معایب احتمالی این جراحی نیز اطلاعات لازم را کسب کنید و آگاهی پیدا نمایید.
 • داروهایی مانند مکمل های گیاهی ، آسپرین ها، مسکن ها را از دو هفته پیش از جراحی مصرف نکنید.
 • در صورتی که سیگاری هستید از 2 هفته پیش از جراحی آن را قطع نمایید.
 • در روز جراحی نیاز به همراهی یک شخص دارید که تا منزل همراه شما بیاید.
 • داروهای ضد بارداری و رژیمی را نمی بایست پیش از جراحی پروتز چانه مصرف کنید.
 • در نظر داشته باشید که این اقدامات به شدت مهم هستند و به هیچ عنوان نباید این مساله را فراموش کنید.

مزایای جراحی پروتز چانه در شیراز

 • افزایش عرض چانه
 • افزایش ارتفاع چانه
 • ایجاد برجستگی در چانه
 • ایجاد تغییر محسوس در نمای نیم رخ صورت
 • ایجاد فرم ظاهری مطلوب تر و مناسب تر در نمای کلی چانه
 • مخفی کردن غبغب
 • افزایش زیبایی و جذابیت صورت
 • زاویه دار کردن صورت

دوره نقاهت پروتز چانه

دوره نقاهت پروتز چانه در شیراز ، نیز همانند سایر جراحی های زیبایی ، اهمیت به ویژه ای داشته و بیمار باید با دقت تمامی توصیه ها و دستورالعمل های پزشک معالج خود را اجرا کند ؛ تا بدین ترتیب ، از بروز عوارض و خطرات ناشی از این جراحی زیبایی ، در امان مانده و بهترین نتیجه را دریافت نماید. برخلاف تصورات اکثر مردم ، دوران نقاهت پروتز کردن چانه طولانی و سخت نمی باشد و تنها با رعایت نکات بسیار ساده ، می توان آن را به راحتی پشت سر گذاشت.

مراقبت های بعد از پروتز چانه

 • استراحت کافی
 • انجام فعالیت های سبک
 • مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح متخصص
 • مصرف غذاهای نرم مانند سوپ در هفته اول جراحی
 • خودداری از باز کردن بیش از اندازه دهان
 • قرار دادن سر بالاتر از حد بدن در هنگام استراحت ، به منظور کاهش تورم
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین بدنی به مدت حداقل یکماه
 • تورم چانه به مدت1 الی 2 هفته بعد از جراحی ، کاهش خواهد یافت.

به خاطر داشته باشید بعد از جراحی پروتـز چانه با رعایت مراقبت های ذکر شده می توانید دوران نقاهت را به بهترین نحو سپری نموده و به نتایج رضایت بخشی برسید.

عوارض پروتز چانه چیست ؟

عمل جراحی پروتز کردن چانه ، در دسته جراحی های ایمن قرار می گیرد ؛ زیرا در صورتی که توسط جراح ماهر و با تجربه انجام گیرد ؛ نه تنها هیچ گونه خطری نداشته ، بلکه با رضایت بیماران همراه خواهد بود ؛ به همین علت ، همواره به بیماران توصیه به دقت در انتخاب پزشک می گردد. لازم به ذکر است ؛ رعایت مراقبت های قبل و بعد از پروتز چانه نیز بر روی جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن و همچنین ، دریافت نتایج مطلوب تاثیر گذار خواهد بود ؛ بنابراین ، در رعایت موارد ذکر شده توسط پزشک معالج تان ، بسیار دقت نمایید. مانند تمامی جراحی های زیبایی و درمانی، احتمال بروز اثرات جانبی طبیعی پس از پروتز چانه در شیراز وجود داشته و البته با انتخاب درست جراح برای انجام جراحی چانه می توانید امیدوار باشید درصد بسیار کمی از عوارضی که در ادامه آورده شده اند را پس از عمل مشاهده نمایید:

 • عفونت

در صورتی که داروهایتان را طبق دستور و در فواضل تعیین شده دکترتان مصرف نمایید، این عارضه منفی به سراغ شما نخواهد آمد.

 • عدم تقارن

احتمال اینکه چانه به یکی از طرفین متمایل شود ، وجود دارد. این مساله نیز مستقیما به انتخاب دکتر زبردست و حاذق بر می گیردد که با تجربه و مهارت خود می تواند در چانه شما تقارنی مناسب به وجود آورد.

 • حساسیت لب

بعضی افراد تغییری در لب پایین یا دندان های خود را مشاهده کرده اند. این حساسیت دائمی نبوده و به مرور زمان مرتفع می شود. با این حال در موارد نادر نیز ممکن است این اثر منفی، دائمی شود.

آیا نتایج جراحی پروتز چانه دائمی است ؟

این نوع از ایمپلنت ها از مواد سازگار و جامدی ساخته می شوند که در نهایت همگی در راستای رسیدن به یک هدف یعنی برجسته سازی عضوی از صورت به کار می روند. پروتز چانه بر خلاف تزریق فیلر که در آن از موادی نظیر پروتئین ، شکر و چربی استفاده می شود ، ساخته نشده است ؛ از این رو به مرور زمان با بدن سازگار و هماهنگ شده و تخریب نخواهد شد. انجام این جراحی برای افرادی که چانه عقب رفته و کوچک دارند و به دنبال راهی دائمی برای رفع این مشکل هستند ؛ بهترین گزینه است.

انواع برش برای قرار دادن پروتز در چانه

جراحی پروتـز چانه ، نوعی جراحی زیبایی است که به دو روش قابل انجام می باشد :

برش داخل دهانی : در این فرآیند برای جایگذاری ایمپلنت ، در داخل دهان برش های جراحی از طریق لب پایینی که در تماس با لثه است ، ایجاد می شود. در این تکنیک از عمل پروتز چانه هیچ گونه برشی روی پوست ایجاد نخواهد شد. از مزیت های این روش به قابل مشاهده نبودن جای برش ها و از معایب آن می توان به جایگذاری دشوار پروتز در چانه اشاره نمود. جراح چانه خوب در شیراز ، از قسمت لب پایین و درون دهان اقدام به جایگذاری ایمپلنت چانه می نماید ؛ محل جراحی در این روش ، مخفی خواهد بود ؛ ولی انجام جراحی و قرار دادن پروتز ، دشوار بوده و احتمال بروز عفونت افزایش می یابد.

برش خارج دهانی : در این تکنیک در ناحیه زیر چانه یک برش دو الی سه سانتی متری ایجاد می شود. از آنجایی که این برش در ناحیه زیر چانه و صورت ایجاد می شود ، جای برش بعد از جراحی به وضوح قابل مشاهده نخواهد بود. از مزیت های این روش می توان به کاهش عفونت و قرار گیری دقیق پروتز در چانه و از عیوب آن می توان به باقیماندن جای برش در زیر چانه اشاره نمود.

نحوه خوابیدن بعد از عمل پروتز چانه به چه صورت است ؟

چگونگی خوابیدن بعد از انجام این جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ برای این منظور لازم است حداقل برای دو هفته به پشت دراز بکشید و با قرار دادن چندین بالش زیر سر استراحت نمایید ؛ بدین ترتیب از ایجاد فشار به ناحیه جراحی جلوگیری می شود و تورم زودتر کاهش پیدا می کند.

آیا پروتز چانه از مواد اولیه مختلفی تولید می شود ؟

به طور معمول این پروتزها از جنس سیلیکون که ماده ای نرم و انعطاف پذیر است ساخته می شوند. در برخی از مواقع نیز ممکن است آنها را از استخوان تهیه کنند ، اما این نوع رایج نیست و بسیار کم انجام میشود. همچنین این ساختارهای کاشتی برای چانه در شکل ، سایز و مدل های مختلفی تولید می گردند. پزشک شما می تواند بهترین نوع و مدل آن را با توجه به نیاز ها و اهداف زیبایی ظاهری شما انتخاب نمایند. بنابراین بابت انتخاب بهترین نوع پروتز چانه نگرانی نداشته باشید ؛ زیرا دکتر شما با تجربه و تخصصی که دارد مناسب ترین را انتخاب می نماید.

چه کسانی از این پروتزها استفاده می نمایند و کاربرد آنها چیست ؟

تمام افرادی که به دلایل مختلف از فرم بینی خود ناراضی هستند به انجام این پروسه فکر می کنند. دلایل آن می توانند داخل رفتگی یا کوچک بودن چانه و یا بیش از حد بزرگ بودن آن باشند. می توانید این جراحی را به همراه یا به عنوان بخشی از پروسه های زیر نیز انجام دهید :

 • جراحی غبغب
 • لیفت صورت
 • بازسازی چهره
 • جنیوپلاستی
 • رینوپلاستی

همچنین در صورتی که موارد زیر را دارا باشید داوطلب مناسبی برای پروتز چانه هستید :

 • مشکل و یا بد شکلی در استخوان فک نداشته باشید و چانه شما بیش از حد کوچک نباشد
 • دخانیات مانند سیگار مصرف ننمایید
 • رشد جمجمه شما کامل شده باشد و به بلوغ کامل از نظر رشد استخوانی رسیده باشید
 • انتظارات به جا و قابل قبولی از پروسه جراحی چانه دارید
 • از سلامت کامل جسمانی برخوردارید

همچنین در صورتی که دچار مشکلاتی مانند شکستگی در استخوان های صورت خود شده باشید این عمل می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. دلیل آن این است که مشکلات موجود در چاه را حل می نماید و ظاهر و چهره شما را بهبود می بخشد.

چگونه برای جراحی پروتز چانه آماده شویم ؟

جراحی پرو تز چانه یک روند جدی است و نیاز به آماده ‌سازی مناسب دارد. این نکات را می ‌توانید در نظر بگیرید :

 • مشاوره : آنچه ابتدا باید انجام دهید ، مشاوره با یک پزشک تخصصی چانه و جراح پلاستیکی است. آنها می ‌توانند به شما درباره فرآیند جراحی ، خطرات و انتظارات بیشتری توضیح دهند.
 • راهنمایی پزشک : پزشک شما را در خصوص تهیه آزمون ‌ها ، مدت زمان قبل و بعد از جراحی ، داروهای قبل و بعد از عمل و همچنین محدودیت‌ های خاصی که باید در نظر بگیرید را راهنمایی خواهد کرد.
 • برنامه ‌ریزی مالی : اگر جراحی پروتز چانه شامل هزینه‌ های مالی است ، باید برنامه ‌ریزی مالی مناسبی داشته باشید. در نظر داشته باشید که هزینه‌ های مربوط به جراحی ، مشاوره و پسا عمل ممکن است.
 • حالت جسمانی بهتر : از قبل از جراحی ، به سلامت جسمانی خود توجه کنید. سعی کنید وزن بهینه‌ ای داشته باشید و از عواملی مانند سیگار، الکل و موارد مشابه اجتناب کنید.
 • پشتیبانی : در طول فرآیند جراحی و بهبودی ، حمایت و پشتیبانی از خانواده و دوستان شما بسیار مهم است. آنها می ‌توانند شما را در امور روزمره کمک کرده و به شما روحیه بدهند.

در نهایت ، هرچند که این توصیه ‌ها مفید هستند ، بهترین کار این است که با پزشک خود در مورد آماده ‌سازی شخصی و نیازهای خاص شما صحبت کنید.

اقدامات مهم قبل از این عمل زیبایی ؟

 • اولین قدم مهم قبل از پروتز چانه ملاقات با یک جراح پلاستیک تخصص دارای تجربه است. آنها می ‌توانند به شما راهنمایی کنند و اطلاعات دقیقی در مورد نیازها و امکاناتتان دریافت کنند.
 • دومین گام مهم تحقیق و جمع‌ آوری اطلاعات در مورد تکنیک‌ ها، روش ‌ها و جزئیات پروتز چانه است. با مطالعه منابع قابل اعتماد و مشاوره حرفه‌ ای ، می ‌توانید تصمیمات بهتری بگیرید.
 • سومین قدم مهم ، حفظ سلامتی و آمادگی بدنی است. در صورت نیاز ، پزشک ممکن است از شما خواسته شود تغییرات خاصی در زندگی روزمره انجام دهید ، مانند ترک سیگار یا کاهش وزن.
 • چهارمین قدم ، مشاوره را با جراح پلاستیک تعیین کنید. در این جلسه ، او شما را ارزیابی کرده و برنامه‌ ای را برای پروتز چانه شما تهیه خواهد کرد. در این مرحله ، مهم است که با جراح در مورد تمام سوالات و بررسی ‌های خود صحبت کنید.

چه افرادی نمی توانند این پروسه را انجام دهند ؟

برخی افراد ممکن است برای پروتز چانه مناسب نباشند. این موارد عبارتند از :

 • افرادی که به دلیل مشکلات پزشکی سنگین مانند عفونت‌ ها ، سرطان یا مشکلات تجویز شده برای خونریزی ، عدم توانایی در تحمل جراحی هستند.
 • افرادی که برای جراحی بزرگ عمل کرده‌ اند و اجرای عملکرد در چانه‌ ها مخاطراتی برای بهبودی شان دارد.
 • افرادی که برای پروتز چانه از نظر روانی و روان ‌شناختی آمادگی ندارند ، مانند داشتن افسردگی شدید یا اضطراب.

مهم است که قبل از تصمیم‌ گیری در مورد پروتز چانه ، با پزشک مشورت کنید.

عوارض ممکن پس از جراحی پروتز چانه

عفونت: عفونت یکی از عوارض محتمل پس از این جراحی است که البته می‌تواند ناشی از عدم مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها پدید آید.

اختلال در عضلات ماهیچه‌ای چانه: برخی از موارد ممکن است باعث اختلال در عضلات ماهیچه‌ای چانه شود که می‌تواند به افتادگی در آن منطقه منجر شود.

نیاز به جراحی مجدد: احتمال وجود نداشتن تقارن و نتیجه دلخواه پس از جراحی و نیاز به جراحی ثانویه ممکن است به عنوان یک عارضه محسوب شود.

حرکت پروتز: وجود این امکان که پس از جراحی پروتز حرکت کند و با جاذبه باعث شود که پروتز به سمت پایین کشیده شود.

عفونت پروتز: پروتز ممکن است دچار عفونت شود که می‌تواند برای فرد مشکلاتی ایجاد کند.

جراحی هم‌زمان بینی و چانه

در افرادی که اندازه و شکل چانه به معیارهای استاندارد نمی‌خورد، اصلاح این قسمت از صورت باعث افزایش هماهنگی و جذابیت چهره می‌شود. با توجه به نزدیکی بینی و چانه به یکدیگر، اغلب ممکن است این دو جراحی به صورت هم‌زمان انجام شوند. این روش بهترین فرصت را برای ایجاد تغییرات مناسب در چهره ارائه می‌دهد و نتایج بسیار واضح و جذابی ایجاد می‌کند.
در صورتی که بینی برجستگی داشته و چانه به دلیل عقب بودن آن، تناسب مناسبی ایجاد نشده باشد، تنها جراحی چانه با کاهش برجستگی بینی کارایی کمتری دارد؛ بنابراین، تأثیر این جراحی بر زیبایی چهره، کمتر از جراحی بینی است.

استفاده از ایمپلنت چانه

ایمپلنت‌های چانه، با ظاهری طبیعی و جنس سفت، به چهارچوبی زیبا برای صورت افراد می‌افزایند. این ایمپلنت‌ها از مواد بیولوژیک تهیه شده و معمولاً از سیلیکون به عنوان ماده‌ای اصلی استفاده می‌کنند. قابلیت تراشیدن سیلیکون باعث می‌شود تا ایمپلنت به طور دقیق به شکل چانه پذیرفته شده و به راحتی در اطراف استخوان چانه جا بگیرد.

متنوع بودن ایمپلنت‌های چانه از لحاظ اندازه و کانتور، این امکان را به جراحان پروتز چانه می‌دهد تا با توجه به ویژگی‌های هر بیمار، پروتز مناسب را انتخاب کنند. در این فرایند، جراح نه تنها ابعاد چانه بیمار را در نظر می‌گیرد بلکه به او در انتخاب نوع و شکل ایمپلنت کمک نیز می‌کند. معمولاً افزایش حجم چانه به طور قابل‌ملاحظه‌ای به بهبود ظاهر و طبیعی شدن صورت کمک می‌کند.

شـرایط مناسب برای کاندیدای جراحی پروتز چانه

سلامت جسمانی: کاندیدای مناسب جراحی پروتز چانه باید از لحاظ سلامتی بسیار خوب باشد و هیچ گونه ضعف جسمانی نداشته باشد.

توقعات واقع‌گرایانه: انتظارات کاندیدا از نتیجه جراحی باید واقع‌گرایانه و منطقی باشند و با واقعیت جراحی تطابق داشته باشند.

عدم مصرف داروهای ضد انعقاد: کاندیدا باید چند هفته قبل از عمل، هیچ داروی ضد انعقادی مصرف نکرده باشد.

عدم مبتلا به بیماری‌های قلبی یا فشار خون: کاندیدای جراحی نباید دچار بیماری‌های قلبی یا مشکلات فشار خون باشد.

عدم مصرف داروی (Accutane):حداقل ۶ ماه قبل از عمل، کاندیدا نباید داروی (Accutane) را مصرف کرده باشد. این دارو ممکن است بر روی رشد استخوان تأثیر بگذارد و زخم‌های کلوئیدی را اطراف برش جراحی ایجاد کند.

♦ توجه: داروی اکیوتن (Accutane) در رشد استخوان تأثیر گذاشته و ممکن است باعث ایجاد زخم‌های کلوئیدی گردد.

فرایند برش جراحی برای قرار دهی پروتز چانه چگونه است؟

در روند جراحی پروتز چانه، برش جراحی با دقت و حرفه‌ای انجام می‌شود. برای قرار دهی پروتز، جراح یک برش بسیار ظریف و تنها با درازای چند اینچ را به موازات چین زیر چانه ایجاد می‌کند. این برش از ناحیه زیر چانه انجام می‌شود تا پروتز به شکل طبیعی‌تری درج شود.

در بعضی موارد، جراح متخصص ممکن است تصمیم به انجام جراحی از طریق دهان بگیرد. این روش از جهت دیده نشدن جای زخم جراحی، به خصوص در مواردی که اهمیت زیادی به ظاهر طبیعی دارد، انتخاب می‌شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
پیمایش به بالا