مراقبت های بعد از تزریق ژل

یکی از عواملی که سبب بروز نتایج مطلوب از تزریق ژل در شیراز می شود ، رعایت نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل ، می باشد ؛ از این رو در این مقاله از دکتر سلمان شاکری بهترین پزشک تزریق فیلر و ژل در شیراز، به بیان مهم ترین نکات پس از انجام این پروسه پرداخته شده است ؛ چراکه بعد از انجام این فرآیند در دوره نقات ممکن است سوالات و نگرانی های زیادی برای افراد ایجاد شود ؛ از این رو مطالعه مقاله پیش رو تا حد زیادی می تواند کمک کننده باشد و شما را در راحت و بدون مشکل سپری کردن این دوران راهنمایی نماید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل - دکتر سلمان شاکری

 

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

  • از مصرف برخی داروهای گیاهی و شیمیایی که منجر به رقیق شدن خون ، می شوند ؛ تا ۱۰ روز پس از تزریق ، پرهیز شود.
  • بانوان به مدت 24 ساعت پس از انجام تزریق ژل در شیراز ، باید از به کار بردن لوازم آرایشی در ناحیه درمان صورت گرفته ، خودداری کرده و مساحت تزریق انجام شده را تمیز نگه دارند ؛ این روند از بروز التهاب و عفونت جلوگیری می کند.
  • افراد می توانند بلافاصله پس از انجام تزریق ، فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند ؛ اما لازم به تذکر می باشد انجام فعالیت های ورزشی ، نیاز به 7 روز استراحت دارد.
  • افراد باید در مراقبت های بعد از تزریق ژل ، از ماساژ ناحیه تزریق انجام شده ، به مدت 7 روز اجتناب کنند ؛ چرا که در غیر این صورت احتمال پخش ناخواسته ژل وجود دارد.
  • باید به مدت 14 روز پس از تزریق ، از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید خودداری کرده و هم چنین سولاریوم و سونا را نیز به پس از این مدت زمان موکول کنند.
  • نوشیدن آب کافی به طور روزانه و خودداری از مصرف نوشیدنی های الکلی ، به آبرسانی به لایه های تحتانی پوست کمک کرده و سبب ماندگاری بیشتر نتایج تزریق می شود.
  • استفاده از کمپرس یخ در ساعات ابتدائی پس از تزریق ، تاثیر به سزائی در کاهش تورم و کبودی ناشی از آن دارد.

رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل چه تاثیری بر میزان ماندگاری آن دارد؟

رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل می‌تواند تاثیر مستقیمی بر میزان ماندگاری آن داشته باشد. این مراقبت‌ها معمولاً طی مراحل اولیه پس از تزریق انجام می‌شوند و شامل عملیات و راهنمایی‌هایی است که به بیمار از جانب بهترین پزشک تزریق ژل در شیراز همچون دکتر سلمان شاکری داده می‌شود. تاثیرات این مراقبت‌ها بر میزان ماندگاری ژل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

کاهش تورم و التهاب: استفاده از یخ یا داروهای ضد التهابی و همچنین استراحت و اعمال سردی پس از تزریق ژل می‌تواند به کاهش تورم و التهاب کمک کند. این کاهش می‌تواند باعث شود که ژل در محل تزریق بهتر جا بیافتد و ماندگاری آن افزایش یابد.

تغذیه مناسب: پس از تزریق ژل، ممکن است تغذیه مهم باشد. استفاده از مراقبت‌های مناسب می‌تواند باعث حفظ و تثبیت ژل در محل تزریق شود و از جابجایی آن جلوگیری کند.

جلوگیری از عوارض جانبی: رعایت مراقبت‌های پس از تزریق می‌تواند از عوارض جانبی مانند التهاب، قرمزی، و درد در محل تزریق کمک کند. این عوارض ممکن است باعث کاهش میزان ماندگاری ژل و همچنین نیاز به تداخل درمانی برای درمان آنها شود.

مراقبت از پوست: استفاده از مراقبت‌های مخصوص پوست مانند استفاده از مواد ضد آفتاب می‌تواند به حفظ و تقویت پوست در محل تزریق کمک کند، که ممکن است به ماندگاری بهتر ژل کمک کند.

به طور کلی، رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل می‌تواند به بهبود میزان ماندگاری و همچنین به کاهش عوارض جانبی کمک کند. اما تاثیر این مراقبت‌ها ممکن است بسته به نوع ژل و واکنش هر فرد متفاوت باشد، بنابراین توصیه می‌شود که همواره با پزشک خوب تزریق ژل در شیراز دکتر شاکری یا متخصص زیبایی مشورت کرده و دستورات و راهنمایی‌های ایشان را رعایت کنید.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

بهتر است افراد تا مدتی جهت جلوگیری از پخش ناخواسته ژل ، به طور طاق باز بخوابند.

آیا بعد از تزریق ژل می توان حمام کرد ؟

در مراقبت های بعد از تزریق ژل توصیه می شود حداقل تا یک روز از شستن صورت و حمام کردن خودداری شود. همچنین لازم است در هنگام استحمام دمای آب رو به خنکی باشد. ایجاد بخار در حمام و آب گرم در روزهای اولیه بعد از تزریق ژل در شیراز ، ممکن است نتیجه پروسه زیبایی شما را با تغییر همراه کند. در نهایت باید دقت داشته باشید تا از دستکاری کردن و ایجاد فشار به نواحی که تزریق در آن صورت گرفته است خودداری نمایید.

بعد از تزریق ژل لب از چه پمادی باید استفاده شود ؟

التهاب ، قرمزی ، تورم و مقداری کبودی بعد از تزریق ژل لب طبیعی است و نیازی به نگرانی در این باره نیست. اما برای کمک به رفع کبودی و التهاب بعد از تزریق می توانید از پمادهای ضد التهاب مانند کرم بروملین ، پماد آرنیکا و یا کرم های حاوی عصاره گل همیشه بهار با مشورت بهترین جراح پلاتیک شیراز ، استفاده نمایید. همچنین یرای رفع خشکی در دوران مراقبت های بعد از تزریق ژل ، می توانید از پماد آ + د به آرامی روی لب های خود استفاده نمایید.

قلیان کشیدن بعد از تزریق ژل لب

برای جلوگیری از بروز هر نوع عارضه و تاخیر در روند بهبودی در مراقبت های بعد از تزریق ژل لب ، پیشنهاد می شود حداقل دو هفته از مصرف قلیان و سیگار خودداری نمایید ؛ چراکه استعمال دخانیات ممکن است موجب جابجایی ژل در لب ها ، طولانی شدن دوره نقاهت ، افزایش التهاب و تورم در لب ها شود.

لازم است بعد از تزریق ژل رژیم غذایی داشته باشیم ؟

خیر ، در مراقبت های بعد از تزریق ژل نیازی به داشتن رژیم غذایی خاص نیست ؛ با این حال توصیه می شود آب و مایعات بیشتری در روزهای اولیه بعد از تزریق ژل مصرف نمایید ، همچنین مصرف میوه و سبزیجات و پروتئین ها را در سبد غذایی خود جای دهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا