مراقبت های بعد از تزریق ژل

یکی از عواملی که سبب بروز نتایج مطلوب از تزریق ژل می شود ، رعایت نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل ، می باشد ؛ از این رو در این مقاله از دکتر سلمان شاکری ، متخصص و جراح فک و صورت در شیراز ، به بیان مهم ترین نکات پس از انجام این پروسه پرداخته شده است ؛ چرا ک بعد از انجام این فرآیند در دوره نقات ممکن است سوالات و نگرانی های زیادی برای افراد ایجاد شود ؛ از این رو مطالعه مقاله پیش رو تا حد زیادی می تواند کمک کننده باشد و شما را در راحت و بدون مشکل سپری کردن این دوران راهنمایی نماید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل - دکتر سلمان شاکری

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

  • از مصرف برخی داروهای گیاهی و شیمیایی که منجر به رقیق شدن خون ، می شوند ؛ تا ۱۰ روز پس از تزریق ، پرهیز شود.
  • بانوان به مدت 24 ساعت پس از انجام تزریق ژل در شیراز ، باید از به کار بردن لوازم آرایشی در ناحیه درمان صورت گرفته ، خودداری کرده و مساحت تزریق انجام شده را تمیز نگه دارند ؛ این روند از بروز التهاب و عفونت جلوگیری می کند.
  • افراد می توانند بلافاصله پس از انجام تزریق ، فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند ؛ اما لازم به تذکر می باشد انجام فعالیت های ورزشی ، نیاز به 7 روز استراحت دارد.
  • افراد باید در مراقبت های بعد از تزریق ژل ، از ماساژ ناحیه تزریق انجام شده ، به مدت 7 روز اجتناب کنند ؛ چرا که در غیر این صورت احتمال پخش ناخواسته ژل وجود دارد.
  • باید به مدت 14 روز پس از تزریق ، از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید خودداری کرده و هم چنین سولاریوم و سونا را نیز به پس از این مدت زمان موکول کنند.
  • نوشیدن آب کافی به طور روزانه و خودداری از مصرف نوشیدنی های الکلی ، به آبرسانی به لایه های تحتانی پوست کمک کرده و سبب ماندگاری بیشتر نتایج تزریق می شود.
  • استفاده از کمپرس یخ در ساعات ابتدائی پس از تزریق ، تاثیر به سزائی در کاهش تورم و کبودی ناشی از آن دارد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

بهتر است افراد تا مدتی جهت جلوگیری از پخش ناخواسته ژل ، به طور طاق باز بخوابند.

آیا بعد از تزریق ژل می توان حمام کرد ؟

در مراقبت های بعد از تزریق ژل توصیه می شود حداقل تا یک روز از شستن صورت و حمام کردن خودداری شود. همچنین لازم است در هنگام استحمام دمای آب رو به خنکی باشد. ایجاد بخار در حمام و آب گرم در روزهای اولیه بعد از تزریق ژل در شیراز ، ممکن است نتیجه پروسه زیبایی شما را با تغییر همراه کند. در نهایت باید دقت داشته باشید تا از دستکاری کردن و ایجاد فشار به نواحی که تزریق در آن صورت گرفته است خودداری نمایید.

بعد از تزریق ژل لب از چه پمادی باید استفاده شود ؟

التهاب ، قرمزی ، تورم و مقداری کبودی بعد از تزریق ژل لب طبیعی است و نیازی به نگرانی در این باره نیست. اما برای کمک به رفع کبودی و التهاب بعد از تزریق می توانید از پمادهای ضد التهاب مانند کرم بروملین ، پماد آرنیکا و یا کرم های حاوی عصاره گل همیشه بهار با مشورت بهترین جراح پلاتیک شیراز ، استفاده نمایید. همچنین یرای رفع خشکی در دوران مراقبت های بعد از تزریق ژل ، می توانید از پماد آ + د به آرامی روی لب های خود استفاده نمایید.

قلیان کشیدن بعد از تزریق ژل لب

برای جلوگیری از بروز هر نوع عارضه و تاخیر در روند بهبودی در مراقبت های بعد از تزریق ژل لب ، پیشنهاد می شود حداقل دو هفته از مصرف قلیان و سیگار خودداری نمایید ؛ چراکه استعمال دخانیات ممکن است موجب جابجایی ژل در لب ها ، طولانی شدن دوره نقاهت ، افزایش التهاب و تورم در لب ها شود.

لازم است بعد از تزریق ژل رژیم غذایی داشته باشیم ؟

خیر ، در مراقبت های بعد از تزریق ژل نیازی به داشتن رژیم غذایی خاص نیست ؛ با این حال توصیه می شود آب و مایعات بیشتری در روزهای اولیه بعد از تزریق ژل مصرف نمایید ، همچنین مصرف میوه و سبزیجات و پروتئین ها را در سبد غذایی خود جای دهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا