هر آنچه درباره لیفت پیشانی باید بدانید.

با افزایش سن و فعالیت بیش از اندازه عضلات پیشانی مستعد چین و چروک می گردد ، این معضل روحیه و اعتماد به نفس فرد را تحت الشعاع قرار می دهد. جراحی لیفت پیشانی به عنوان یک جراحی زیبایی ، یک پیشانی صاف و در نتیجه ظاهری جوان تر را برای فرد به ارمغان می آورد. راه های متعددی برای جوانسازی پیشانی و رفع چین و چروک آن وجود دارد که در این میان ، عمل جراحی ليفت پيشاني دارای اثری ماندگارتر می باشد.

جراحی ليفت پيشاني ، از طریق جابجایی عضلات زیرین پیشانی و حذف بافت اضافی این ناحیه اقدام به صاف نمودن پوست پیشانی می نماید.

لیفت-پیشانی

مزایای لیفت پیشانی

 • عمل ليفت پيشاني منجر به افزایش قوس ابرو و در نتیجه پوستی جوان تر و شاداب تر می شود.
 • چین و چروک های عمیق موجود در پیشانی را از بین برده و پیشانی را صاف می کند.
 • خطوط اخم موجود در فاصله میان ابروها را از بین می برد.
 • باعث بالا رفتن افتادگی پلک ها می شود.
 • منجر به کاهش تنش عضلات پبشانی می شود.
 • دارای ماندگاری با طول عمر طولانی و عموما بالای 10 سال می باشد.
 • جهت اصلاح تقارن چشم ها و ابروها می توان همزمان با جراحی ليفت پيشاني ، تزریق بوتاکس را انجام داد.
 • به دلیل ایجاد برش های جراحی در پشت خط رویش مو ، محل زخم ها پس از عمل ليفت پيشاني مشخص نمی باشد.

سن مناسب برای لیفت پیشانی

برای اقدام به عمل ليفت پيشاني نمی توان سن مشخصی را عنوان نمود ، زیرا نیاز به انجام این عمل بستگی به این دارد که در چه سنی چروک های زیاد و عمیق در پیشانی ظاهر گردند ، اما غالبا اکثر متقاضیان جراحی ليفت پيشاني در سنین بالای چهل یا پنجاه سال می باشند.

البته در برخی موارد ، مراجعین جهت انجام جراحی ليفت پيشاني در سنین 20 سال و در مواردی نیز زیر 20 سال می باشند ، عموما هدف این افراد از انجام این جراحی ، رفع علائم وراثتی مشهود در پیشانی از قبیل خط اخم و افتادگی های پیشانی می باشد.

مراقبت های بعد لیفت پیشانی

پس از انجام جراحی لیفت پیشانی ، جراح بمنظور دستیابی به نتایجی مطلوب تر از این روند ، دستورالعمل هایی را به شما آموزش می دهد. اجرای دقیق این دستورالعمل ها ، مرحله مهمی در تکمیل روند درمان به شمار می آید. این دستورالعمل ها را با دقت مطالعه و اجرا کنید :

 1. یکی از اهداف سپری کردن دوره ریکاوری ، قرار دادن سر در موقعیت بالاتر از بدن بمنظور کمک به کاهش تورم و کبودی می باشد. با گذاشتن چند بالش در زیر سر ، در یک حالت لم داده قرار بگیرید.
 2. بلند کردن اجسام سنگین ، خم شدن یا فعالیت هایی که باعث بالا رفتن فشار خون شما شود ، می تواند باعث بروز مشکلات خطرناکی شده و باید تا زمان توصیه شده توسط پزشک ، از انجام شان خودداری کنید.
 3. حداقل به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی ، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 4. از یک حالت دهنده برای مرتب کردن بهم ریختگی موهایتان استفاده کنید ، چون شانه یا برس زدن مو باعث کشیده شدن بخیه ها و استیپل ها می شود.
 5. گاهی در ناحیه پوست سر ، احساس بی حسی می کنید ، بنابراین در صورت استفاده از سشوار ، حرارت را تنظیم کنید تا دچار سوختگی پوست سر نشوید.
 6. در این روند ، کبودی و تورم ، قابل انتظار می باشد که به تدریج فروکش می کند.
 7. گاهی در اثر تورم یا پماد استفاده شده ، در چشم های خود ، دید تار را تجربه می کنید. این حالت در چند روز اول از بین خواهد رفت.
 8. تمام داروها را طبق دستور پزشک ، مصرف کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال درباره داروهای تجویز شده ، با پزشک تماس بگیرید.
 9. از خوردن غذاهای شور ، به خصوص غذاهای کنسرو شده ، خودداری کنید ، چون این ماده می تواند تورم را تشدید نماید.

نتایج لیفت پیشانی

پس از جراحی ليفت پيشاني نیز مانند سایر جراحی های زیبایی تورم وجود خواهد داشت ، برای مشاهده نتیجه نهایی ليفت پيشاني باید منتظر از بین رفتن تورم باشید. در حالت کلی نتایج عمل ليفت پيشاني غالبا پس از گذشت 6 ماه ملموس خواهد بود.