جراحی زیبایی صورت

صورت جزء اجزای اصلی در زیبایی افراد محسوب می شود به همین منظور افرادی که از حالت چشم ها ، بینی ، گوش ، فک خود و غیره رضایت ندارند ، با انجام جراحی زیبایی صورت اقدام به برطرف کردن آن ها می کنند. دکتر سلمان شاکری ، بهترین متخصص و جراح فک و صورت ، دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک بینی صورت در شیراز  ، همواره در خلق نتایج رضایت بخش از جراحی های زیبایی صورت بسیار موفق عمل می کند.در این مقاله می خواهیم به موضوع جراحی های مرتبط با صورت بپردازیم بنابراین با ما همراه باشید.

 

جراحی زیبایی صورت - دکتر سلمان شاکری

جراحی های زیبایی صورت در شیراز با دکتر شاکری

در واقع جراحی زیبایی صورت با هدف زیباسازی عناصر موجود در صورت بوده و برای ایجاد تغییرات دلخواه در چهره فرد یا رفع نواقص و صدمات به وجود آمده در آن ، انجام می شود. همانطور که می دانید جذابیت داشتن و زیبا بودن از ویژگی های فطری هر فردی می باشد. از این رو علم پزشکی و زیبایی برای دستیابی و تحقق هرچه بیشتر به این خواسته انسانی ، پیوسته در حال پیشرفت و دگرگونی است به گونه ای که دائما شاهد تجلی و نمایان شدن روش ها و متدهای جدید در این زمینه هستیم.

انواع جراحی زیبایی صورت با دکتر سلمان شاکری

مواردی که جزء دسته های جراحی صورت قرار می گیرند به شرح زیر می باشد :

 1. جراحی زیبایی بینی در شیراز ( رینوپلاستی )
 2. جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی )
 3. جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی )
 4. جراحی زیبایی فک ( ارتوگناتیک )
 5. جراحی زیبایی چانه ( ژینوپلاستی یا منتوپلاستی )
 6. پروتز گونه
 7. لیفت صورت با جراحی
 8. و غیره

 

 • جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی از رایج ترین نوع جراحی های زیبایی صورت بوده و در سه مدل زیر خلاصه می گردد:

 1. جراحی بینی طبیعی
 2. جراحی بینی فانتزی یا عروسکی
 3. جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز

در جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی و جراحی زیبایی صورت ، جراح بینی خوب در شیراز دکتر سلمان شاکری ایراداتی ، همچون بزرگی و پهن بودن ، افتادگی نوک ، انحراف ، قوز روی بینی و غیره را برطرف نموده و در نهایت یک بینی متناسب با صورت فرد ایجاد می کند. بهتر است بدانید در این عمل ، جراح بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته را انتخاب می کند. در جراحی بینی به روش باز ، یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود ؛ اما در جراحی بینی هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود.

 • جراحی زیبایی گوش

کسانی که به دلایل مادرزادی یا در اثر ضربه و تصادف دچار ناهنجاری هایی در سایز ، شکل ، جایگاه قرار گیری و تقارن در گوش های خود هستند و این موضوع موجب رنجش و بروز مشکلاتی در زندگی آن ها شده است ، می تواند به کمک جراحی زیبایی گوش اقدام به رفع این ایرادات نمایند.

در واقع اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در شیراز تحت نظر دکتر شاکری برای از بین بردن برجستگی ، بزرگی گوش و بدفرمی های آن انجام می شود.در این نوع جراحی زیبایی ، جراح برای اعمال تغییرات یک برش کوچک بر روی چین های پشت گوش ایجاد کرده و تغییرات مورد نیاز را بر روی غضروف گوش اعمال می کند و در نهایت ، گوش را در ناحیه مورد نظر بخیه زده و پانسمان می کند.

 

جراحی زیبایی صورت

 • جراحی زیبایی پلک

افرادی که در اثر عواملی ؛ همچون افزایش سن ، ژنتیک ، عوامل محیطی و غیره دچار نازیبایی در پلک هایشان شده اند ، می توانند به کمک این جراحی زیبایی صورت ، اقدام به بازگرداندن جذابیت چشم هایشان نمایند. بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با هدف از بین بردن پف ، چربی و افتادگی پلک انجام می شود.

در این روش جراح بلفاروپلاستی خوب در شیراز دکتر سلمان شاکری به مشکل بیمار اقدام به جراحی پلک بالا یا پایین یا هر دو پلک می کند، در جراحی پلک بالا برش بر روی خطوط موجود ایجاد می شود و در جراحی پلک پایین تغییرات در راستای مژه یا در داخل پلک ایجاد می شود و تغییرات مورد نیاز اعمال می گردد.

 • جراحی زیبایی فک

برخی از افراد با مشکل کوچک بودن فک یا بزرگ بودن و انحراف آن مواجه هستند، در جراحی زیبایی فک در شیراز ، جراح فک و صورت با توجه به وضعیت بیمار اقدام به برطرف کردن آن می کند. ناهنجاری های مربوط به فک ، توانایی هایی همچون صحبت کردن ، جویدن غذا و غیره را تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی در روند طبیعی زندگی فرد ایجاد می کند. با جراحی زیبایی فک ، می توانید این توانایی ها را بدست آورید.

آپدیت جراحی زیبایی صورت

 • جراحی زیبایی چانه ( ژینوپلاستی یا منتوپلاستی )

یکی دیگر از اجزایی که در داشتن صورتی زیبا بسیار تاثیر گذار است ، چانه می باشد. برخی افراد دارای چانه هایی کوچک بوده که می توانند با انجام پروتز چانه به رفع مشکل خود بپردازند. همچنین کسانی که دچار عقب رفتگی چانه هستند از طریق ژینوپلاستی ( جلو کشیدن چانه ) و اشخاصی که چانه آن ها دچار جلو آمدگی است ، می توانند توسط منتوپلاستی ( عقب کشیدن چانه ) ایراد چانه خود را اصلاح نمایند.

 • پروتز گونه

چنانچه صورت شما فاقد برجستگی گونه می باشد ؛ با انجام پروتز گونه و جراحی زیبایی صورت می توانید نسبت به حجیم کردن آن ها اقدام نموده و از چهره ای لوند و زیبا برخوردار شوید.

 

 • جراحی لیفت صورت

لیفت صورت با جراحی زیبایی صورت ، روشی به جهت رفع چین و چروک ها و جوان تر به نظر رسیدن می باشد. همانطور که می دانید عوامل زیادی در ایجاد چین و چروک پوست صورت و گردن تاثیر گذار هستند، در جراحی لیفت صورت ، جراح برش های مخصوص را برای کشیدن لیفت پوست ایجاد کرده و پس از اتمام جراح پوست را بخیه می زند. به این نکته مهم توجه کنید که برش های ایجاد شده در جراحی های زیبایی صورت قابل مشاهده و تشخیص نمی باشد.

بیشتر بدانیم

درباره هر یک از موارد فوق و جراحی زیبایی صورت مقالات جامعی تهیه شده و در وب سایت موجود است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا