جراحی درمانی بینی

برخی از افراد گمان می کنند که عمل بینی تنها با اهداف زیبایی و به منظور رفع نقوص بینی انجام می گیرد در صورتی که چنین نبوده و با جراحی بینی می توان مشکلات عملکردی بینی را نیز برطرف نمود. وجود مشکل در عملکرد طبیعی بینی در تنفس افراد اختلال ایجاد نموده و موجب بروز عوارضی همچون خرخر نمودن در هنگام خواب در آن ها خواهد شد. با انجام جراحی درمانی بینی توسط دکتر سلمان شاکری ، بهترین متخصص و جراح زیبایی صورت و بینی در شیراز ، می توان مشکلات عملکردی بینی را نیز برطرف نمود.

 

 جراحی درمانی بینی - دکتر شاکری

 

مشکلات عملکردی بینی

انحراف بینی :

تیغه بینی یا سپتوم در برخی از افراد کج بوده و همین امر موجب اختلال در تنفس آن ها خواهد شد. انحراف بینی موجب تشدید سینوزیت خواهد شد، هنگامی که تیغه بینی کج باشد ترشحاتی که بر اثر سینوزیت در سینوس ها جمع می شوند نمی توانند از بینی خارج شوند و این امر موجب تشدید سینوزیت خواهد شد.

بیمارانی که مبتلا به انحراف بینی می باشند ، به دو دسته تقسیم می شوند :

 1. دسته اول شامل افرادی هستند که انحراف بینی آن ها ، فقط در ساختمان داخل بینی می باشد و در فرم ظاهری بینی چیزی مشخص نیست.
 2. در دسته دوم افرادی قرار دارند که در امتداد انحراف تیغه بینی فرم ظاهری بینی نیز کج شده است.

از دلایل به وجود آمدن انحراف بینی در بیماران ، می توان به عواملی مانند ژنتیک یا وارد شدن ضربه به بینی اشاره کرد.

علائم انحراف بینی

از علائم انحراف بینی ، می توان به مواردی هم چون خونریزی متداوم بینی ، مشکل در زمان تنفس ، خر و پف در هنگام خواب ، وجود ترشح در گلو و غیره اشاره کرد. هنگامی که بیمار جهت تشخیص انحراف بینی ، به پزشک مراجعه می کند ، پزشک معاینات لازم را انجام می دهد و در صورت مشکوک بودن بیمار به انحراف بینی ، او باید جهت تشخیص قطعی پزشک سی تی اسکن انجام دهد.

درمان انحراف بینی

در بعضی از مواقع انحراف بینی ، آنقدر خفیف است که با دارو کنترل می شود اما در صورتی که انحراف بینی در بیماری شدید باشد برای درمان او راهی جز جراحی بینی باقی نمی ماند.

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی در شیراز ،  نوعی جراحی درمانی بینی می باشد که طاقت فرسا و طولانی نیست ؛ به هنگام انجام این جراحی ، معمولا پزشک برش ها را در داخل بینی ایجاد می کند و وارد تیغه بینی می شود و با انجام عواملی هم چون برداشتن غضروف یا شکل دادن به استخوان بینی انحراف بینی را درمان می کنند ، سپس برش های ایجاد را بخیه می زنند ، معمولا این بخیه ها جذبی هستند ؛ پس از انجام جراحی انحراف بینی ، نیاز به بستری شدن بیمار در بیمارستان نمی باشد و معمولا بیماران در همان روز ترخیص می شوند.

جراحی انحراف بینی با لیزر

جراحی انحراف بینی با لیزر ، امکان پذیر نیست زیرا در این جراحی باید طرز قرار گیری تیغه بینی تغییر کند که با لیزر نمی توان این اقدام را انجام داد ، به وسیله لیزر تنها می توان جای اسکار های ناشی از جراحی بینی برطرف کرد.

 

جراحی درمانی بینی - دکتر شاکری

پولیپ بینی :

پولیپ توده ای بی رنگ یا خاکستری رنگ است که در بیشتر مواقع بر اثر آلرژی و حساسیت به وجود می آید و اگر آلرژی سر وقت درمان شود از بروز آن جلوگیری خواهد شد. در برخی موارد اندازه پولیپ بینی به حدی می رسد که بینی را مسدود کرده و تنفس افراد را با مشکل مواجه می نماید. زمانی که پولیپ بینی به میزانی بزرگ شده باشد که باعث مسدود شدن راه تنفس بینی شود تنها راه درمان آن ، انجام جراحی زیبایی بینی می باشد. جراحی درمانی بینی نیز مانند جراحی زیبایی بینی به هر دو روش باز و بسته انجام می شود تنها تفاوت موجود در این دو روش در ناحیه ایجاد برش می باشد زیرا در عنل بینی به روش باز ، بهترین جراح بینی شیراز ، برش ها را در ناحیه کلوملا بینی ایجاد می کند در صورتی که در جراحی بینی به روش بسته ، تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند.

شکستگی بینی :

بینی ممکن است بر اثر سوانحی همچون تصادف و وارد شدن ضربه به آن دچار شکستگی شود. شکستگی بینی اگر به موقع درمان نشود علاوه بر مشکلاتی که در عملکرد بینی ایجاد می کند، ظاهر بینی را نیز دستخوش تغییر می کند.

آیا امکان انجام جراحی زیبایی و درمانی بینی به طور همزمان وجود دارد ؟

باید بگوییم که جراحی درمانی بینی در شیراز ، صرفاً مشکلات عملکردی بینی را برطرف نموده و با انجام آن ایرادات ظاهری بینی برطرف نمی شوند. برای رفع نقوص ظاهری بینی ، افراد می توانند جراحی زیبایی بینی را همزمان با جراحي درماني بيني انجام دهند. دکتر سلمان شاکری ،بهترین  جراح بینی شیراز بعد از انجام معاینات دقیق، مشکل شما را تشخیص داده و برای درمان آن اقدام خواهد نمود.

هزینه جراحی درمانی بینی

هزینه جراحی درمانی بینی در شیراز با توجه به میزان ایرادات بینی تعیین می گردد. لازم به ذکر است که هزینه جراحی بینی با اهداف درمانی را بیمه تقبل کرده و پرداخت می نماید.

اقدامات لازم قبل از جراحی درمانی بینی

 • بیشترین تاثیر را در نتیجه جراحی درمانی بینی ، جراح بینی با تجربه و مجرب دارد از این رو انتخاب یک جراح خوب از مهم ترین اقدامات پیش از انجام عمل درمانی بینی می باشد.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از مصرف برخی داروها نظیر ایبوپروفن ، ویتامین ای ، آسپرین به این دلیل که موجب رقیق شدن خون می شود باید پیش از عمل خودداری کنید.
 • در صورتی که به داروی خاصی حساسیت دارید لازم است این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف سیگار و سایر دخانیات و همچنین الکل موجب کاهش اکسیژن خون می شود و لازم است مصرف آن حداقل به مدت 14 روز پیش از عمل قطع شود.
 • آزمایش ها و تصویربرداری هایی برای شما تجویز می شود که پیش از عمل باید آن ها را تهیه کنید و در روز جراحی همراه خود داشته باشید.
 • 8 ساعت قبل از جراحی درمانی بینی نباید چیزی میل کنید و بنوشید.

نکاتی در رابطه با عمل درمانی بینی

 • تمامی بیماری ها یا خوش خیم هستند و یا بد خیم بیماری هایی که در مرحله خوش خیم باشند با سرعت بیشتری درمان می شوند و درمان آن ها راحت تر می باشد در حالی که اگر بیماری به مرحله بدخیم برسد به مدت زمان بیشتری برای درمان نیاز می باشد و نیاز به درمان وسیع تری خواهد بود.
 • توصیه می شود علائمی که در رابطه با بیماری های بینی می باشد را جدی بگیرید و در صورت بروز چنین علائمی حتما به پزشک مراجعه نمایید تا اقدامات درمانی لازم در همان مراحل ابتدایی بیماری انجام شود.
 • جراحی آندوسکوپی بینی در تشخیص و درمان بیماری ها کاربرد دارد. در شرایطی که تشخیص بیماری مشکل باشد ، جراح برای تشخیص دقیق تر از روش هایی مانند آندوسکوپ بینی کمک می گیرد.
 • ممکن است در برخی شرایط مشکلات موجود در بینی سبب شود تا ظاهر بینی نیز تحت تاثیر قرار بگیرد در اینگونه موارد می توانید همزمان با جراحی درمانی بینی ، عمل زیبایی نیز انجام دهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
پیمایش به بالا