جراحی بینی نیمه فانتزی + دکتر شاکری

فرم بینی یکی از موضوعات بسیار مهم در جلسه مشاوره است که جراح بینی و بیمار با یکدیگر در این باره صحبت می کنند. تمامی متقاضیان جراحی بینی توقع دارند که جراح بینی به بهترین شکل ممکن بینی را جراحی کند و در نهایت ، بینی فرم زیبایی داشته باشد. اما اکثریت متقاضیان این موضوع را در نظر نمی گیرند که نوع بینی نیز در فرم دهی تاثیرگذار است به همین دلیل اینگونه بیماران پیش از رینوپلاستی باید به درک درستی از نتیجه عمل بینی دست یابند. به طور کلی فرم بینی با توجه به اجزای صورت بیمار انتخاب می شود زیرا تناسب اجزای چهره با یکدیگر مهم ترین فاکتور برای افزایش زیبایی چهره است. جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از انواع عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که در بین بانوان از محبوبیت زیادی برخوردار است ؛ به عبارتی مدل بینی نیمه فانتزی زنانه از درخواست های متداول بانوان به هنگام مراجعه به دکتر سلمان شاکری ، بهترین جراح بینی شیراز می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر سلمان شاکری

در نظر داشته باشید که برای داشتن یک نتیجه مطلوب و مورد پذیرش در عمل بینی نیمه فانتزی زنانه نیازمند انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی می باشید. پس اگر خواستار عمل بینی خود به این سبک هستید به دنبال جراح بینی بگردید که عمل های زیادی به سبک بینی نیمه فانتزی با نتایج موفق در کارنامه کاری خود ثبت کرده باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید ، این است که جراحی رینوپلاستی با مدل نیمه فانتزی و فانتزی فقط برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ، مناسب است و جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی امکان پذیر نیست. علت آن هم این است که وجود ضخامت زیاد پوست در بینی های گوشتی ، امکان دیده شدن تغییرات ایجاد شده بر روی بینی را کاهش می دهد ؛ بنابراین ، اگر دارای بینی گوشتی هستید ، بهتر است بدانید عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی برای شما مناسب نمی باشد.

مشخصات ظاهری فرم بینی نیمه فانتزی

 • قوس بسیار کمی بر روی بینی مشاهده می شود.
 • سایز بینی متناسب با سایر اجزای چهره کوچک می شود.
 • زاویه بین لب و بینی در فرم بینی طبیعی ، 90 است ولی در عمل بینی نیمه فانتزی در شیراز ، نوک بینی زاویه ای بین 90 تا 100 دارد.

بینی نیمه فانتزی نیز به طور معمول برای اکثریت افراد مناسب است ولی بازهم فرم بینی طبیعی متقاضی بسیار زیادی دارد و اکثریت آقایان خواستار بینی طبیعی هستند. فرم بینی فانتزی و نیمه فانتزی در بین بانوان طرفدار بیشتری دارد. بیماران باید دقت داشته باشند که زیبایی چهره زمانی بیشتر می شود که بینی متناسب با چهره باشد. در نتیجه ؛ بهتر است متقاضیان از درخواست فرم های غیر مصنوعی برای بینی خودداری کنند و حتماً با جراح بینی نیمه فانتزی خوب در شیراز ، مشورت کنند تا مشخص شود با توجه به ساختار چهره شان چه فرمی برای بینی مناسب تر است.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی

افرادی که خواستار بینی طبیعی و نیمه فانتزی هستند ؛ اغلب به جهت رفع ایراد موجود در ظاهر بینی خود اقدام به عمل رینوپلاستی می کنند. کسانی که جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی انجام می دهند باید به این نکته توجه داشته باشند که امکان انجام جراحی بینی ترمیمی در این دو مدل نسبت به مدل طبیعی محدود است. این که کدام مدل از رینوپلاستی بینی برای بیمار بهتر است بستگی به نوع بینی فرد و اجزای صورت او دارد. چنانچه میمیک صورت بیمار به گونه ای باشد که عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی برای او مناسب نباشد ، بهتر است این کار را انجام ندهد ؛ چرا که در انتها با نتیجه ای رضایت بخش روبرو نخواهد شد. از این رو ؛ انتخاب مدل مناسب برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی خود را به جراح بینی سپرده و با مشورت با او و تکیه بر مهارت و دانش وی مدل مناسب را برگزینید.

فرق بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تنها تفاوت میان بینی های فانتزی و نیمه فانتزی ، در فرم ظاهری آن ها است ؛ بینی های فانتزی نسبت به نیمه فانتزی ، سربالاتر بوده و قوس بیشتری دارند. لازم به ذکر است ؛ بارزترین تفاوت آن ها در فاصله میانی لب بالا و بینی می باشد ؛ این فاصله در بینی های نیمه فانتزی ، بین 95 الی 100 درجه است و در بینی های فانتزی ، 100 الی 105 درجه می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

انواع فرم بینی

 • فرم طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، بینی کاملاً متناسب با چهره جراحی می شود و عملی بودن بینی به سختی قابل تشخیص است.

 • فرم بینی فانتزی

پس از پایان رینوپلاستی ، بینی فرم کاملاً تراشیده شده ای دارد ؛ به همین دلیل ، با نگاه اول می توان تشخیص داد که بینی مورد جراحی قرار گرفته است.

 • فرم بینی نیمه فانتزی

فرم بینی نیمه فانتزی ، پس از فرم طبیعی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. بیش از اندازه طبیعی بودن یا فانتزی بودن بینی برای بسیاری از متقاضیان مورد پسند نیست و به دنبال فرم بینی هستند که ترکیبی از این دو باشد. برای اینگونه متقاضیان ، جراحی بینی نیمه فانتزی بهترین انتخاب می باشد زیرا فرم بینی فانتزی ، خصوصیات بینی طبیعی و بینی فانتزی را به طور تساوی دارد .

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

مشخصه بینی های گوشتی ، پوست ضخیم و غضروف ظریف است و در مقابل بینی های استخوانی ، دارای پوستی نازک و اسکلت محکم می باشند. بینی های استخوانی به دلیل نازکی پوست اصلاحات اعمال شده را به خوبی نمایان می کنند ؛ اما این مسئله در بینی های گوشتی برعکس است. در گذشته عمل رینوپلاستی بینی به روش سنتی و کاهنده بود و این امر نتایج جراحی های بینی را تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از بیماران را با مشکلات تنفسی روبرو می کرد ؛ اما امروزه ، با پیشرفت دانش و تکنیک های پزشکی جراحی بینی به کمک روش های تقویتی انجام می شود که تحولات شگرفی در این زمینه به وجود آورده است.

عوارض جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی ؛ عملی ایمن به منظور بهبود و اصلاح فرم ظاهری بینی می باشد و در صورتی که توسط بهترین جراح بینی ، انجام گیرد ؛ نه تنها منجر به بروز عوارض در افراد نمی شود ؛ بلکه ، بهترین نتایج نیز از آن دریافت می شود ؛ بنابراین ، در انتخاب جراح بینی بسیار دقت نمایید. لازم به ذکر است ؛ علاوه بر جراح بینی ، رعایت توصیه های ایشان نیز اهمیت به ویژه ای داشته و بر روی نتایج دریافتی و همچنین جلوگیری از عوارض عمل بینی تاثیر گذار است ؛ بنابراین ، به تمامی توصیه های پزشک معالج خود با دقت عمل نمایید.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی چه کسی است ؟

دکتر سلمان شاکری ، جراح بینی شیراز ، دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک بینی صورت ، بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در شیراز می باشند ؛ جهت مشاهده نمونه کارهای ایشان ، می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

به تمامی افراد زیباجو که خواستار انجام جراحی زیبایی بینی ، هستند ؛ توصیه می شود به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند ؛ چرا که ، هزینه عمل زیبایی بینی در هر فرد متغیر بوده و پس از مراجعه نزد پزشک ، مشخص می گردد. در رابطه با چگونگی پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه که سوالات بسیاری در رابطه با آن وجود دارد ؛ باید ذکر کرد که بیمه ، به هیچ عنوان هزینه جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

چه نوع بینی هایی برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی مناسب هستند ؟

افرادی که قصد دارند جراحی زیبایی بینی انجام دهند ممکن است این دغدغه را داشته باشند که چه نوع جراحی مناسب آن ها است. در واقع باید گفت بینی استخوانی به دلیل پوست نازک ، غضروف های قوی و استخوان های مستحکم بهترین و مناسب ترین نوع بینی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد. این نوع جراحی در بینی های گوشتی که پوست بسیار ضخیم و غضروف های ضعیفی دارند ، پیشنهاد نمی شود ؛ زیرا نمی توان ظرافت زیادی را در این فرم از بینی ها ایجاد نمود و به دلیل پوست ضخیم بینی در نتیجه بینی حالت مصنوعی و بد شکلی پیدا می کند. به همین دلیل افرادی که بینی گوشتی دارند و خواستار بینی به فرم نیمه فانتزی هستند ، باید این نکته را در نظر داشته باشند که ممکن است در نهایت از نتیجه جراحی ، رضایت مطلوبی به دست نیاورند.

نکاتی که بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی باید رعایت شود :

 • استراحت کردن و داشتن خواب کافی می تواند به بهبودی سریع تر شما کمک کند.
 • از خوابیدن به پهلو و یا روی شکم در دوره نقاهت بعد از جراحی باید خودداری نمایید.
 • در طول دو هفته اول دوره نقاهت باید از نوشیدن الکل خودداری شود ، همچنین مصرف سیگار و دخانیات در این دوره ممنوع است چرا که در فرآیند ریکاوری اثرات منفی می گذارد.
 • بعد از انجام جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید ؛ زیرا هرگونه فعالیت شدید موجب افزایش فشار خون و فشار آمدن به نواحی تحت درمان می شود.
 • زمانی که تحت انجام عمل زیبایی بینی قرار می گیرید ، باید بدانید که تغذیه در سلامتی و دوره بهبودی شما نقش بسیار مهمی دارد. حتما آب به میزان کافی بنوشید و در رژیم غذایی روزانه خود از سبزیجات ، میوه و پروتئین به میزان کافی استفاده نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا