جراحی بینی طبیعی + دکتر سلمان شاکری

جراحی بینی طبیعی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در میان بانوان و آقایان می باشد که با هدف رفع ایرادات موجود در بینی انجام می شود. درانجام این پروسه زیبایی ، حالت طبیعی بینی حفظ می گردد و در فرم بینی تغییرات زیادی ایجاد نمی شود. کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی به مدل طبیعی را دارند ، بهتر است برای انجام جراحی زیبایی به بهترین جراح بینی طبیعی شیراز ، دکتر سلمان شاکری مراجعه کنند تا بهترین نتیجه را به دست آورند.

جراحی بینی طبیعی

بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد ؟

 • در این نوع مدل جراحی زیبایی بینی چین های اطراف بینی حفظ می شود.
 • نوک بینی تیز و سربالا نمی شود.
 • در مدل بینی طبیعی قوسی روی بینی وجود ندارد یا بسیار نامحسوس می باشد.
 • حالت طبیعی سوراخ های بینی حفظ می شود.

نحوه جراحی بینی طبیعی به شرح ذیل می باشد :

در جراحی زیبایی بینی ، پزشک یکی از روش های باز و یا روش بسته را برای رفع ایرادات موجود در بینی انتخاب می کند. در روش جراحی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود. اما در روش جراحی باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا نمودن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز ایجاد می شود.

جراحی بینی طبیعی مردانه

زمانی که آقایان برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می نمایند ، می خواهند که جذبه و حالت مردانگی چهره آن ها پس از جراحی بینی حفظ گردد ؛ به همین علت بهترین مدل بینی برای آن ها مدل بینی طبیعی می باشد.

جراحی بینی طبیعی

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • انتخاب جراح

اولین و مهم ترین گام برای انجام عمل زیبایی بینی ، انتخاب جراح پلاستیک صورت و بینی می باشد ، زیرا اگر عمل بینی طبیعی به وسیله بهترین جراح زیبایی شیراز انجام شود ؛ علاوه بر اینکه بیمار پس از جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی نمی شود ، بلکه از ظاهر بینی خود نیز راضی خواهد بود.

 • آزمایشات

شما باید همه آزمایش هایی که پزشک برایتان تجویز کرده است را انجام دهید.

 • سیگار و الکل

بیماران باید حداقل به مدت 2 هفته قبل از عمل رینوپلاستی از استعمال دخانیات و مصرف الکل اجتناب نمایند ؛ زیرا این موارد باعث اختلال در عمل زیبایی بینی می شوند.

 • آسپرین

شما باید مدتی قبل از عمل دماغ از مصرف داروهایی مانند آسپرین و بروفن که باعث رقیق شدن خون می شود ، پرهیز کنید به این دلیل که ممکن است هنگام عمل بینی بیمار دچار خونریزی شود.

جراحی بینی طبیعی

 • بیماری خاص

افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند ، اگر بیمار هستند باید درباره بیماری خود به پزشک توضیح دهند.

 • داروی خاص

اگر شما مدت طولانی است که از دارویی استفاده می کنید باید در این رابطه به پزشک خود بگویید.

 • روز قبل از جراحی طبیعی بینی

شما باید از 8 ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید که در روز جراحی بینی طبیعی ناشتا باشید.

 • روز عمل طبیعی بینی

بیماران باید در روز عمل زیبایی بینی ، یک ساعت قبل از شروع عمل بینی طبیعی با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشند ؛ هم چنین تمام سوابق پزشکی خود را نیز بهتر است به همراه خود بیاورند. شما هنگامی که جهت انجام عمل رینوپلاستی به بیمارستان مراجعه می کنید ، بهتر است بدون آرایش باشید و لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنید.

جراحی بینی طبیعی

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • تورم و کبودی

شما می توانید تا چند روز اول عمل زیبایی بینی ، از کمپرس یخ به منظور کاهش ورم و کبودی استفاده کنید.

 • رژیم غذایی

پس از عمل زیبایی بینی ، بهتر است بیماران نمک را از رژیم غذایی خود خارج کنند ؛ هم چنین باید از خوردن غذاهای پر ادویه نیز اجتناب کنند ؛ زیرا ادویه و نمک باعث افزایش ورم می شود. بهتر است در رژیم غذایی خود ، غذاهایی مانند آب کرفس که باعث کاهش ورم و کبودی می شوند ، قرار دهید اگر مزه آب کرفس برای شما غیرقابل تحمل است ؛ می توانید آن را با آب میوه های دیگر مانند آب هویج ترکیب کنید.

 • سیگار و الکل

همانطور که بیماران قبل از عمل رینوپلاستی ، باید از مصرف سیگار و الکل اجتناب کنند ؛ پس از جراحی زیبایی بینی نیز تا مدت 1 ماه اجازه مصرف آن ها را ندارند ؛ زیرا آن ها باعث به وجود آمدن اختلال در دوره بهبودی می شود.

 • احساس درد

اگر شما بعد از عمل بینی طبیعی احساس درد داشتید ، می توانید با دستور بهترین جراح زیبایی بینی شیراز ، اقدام به مصرف داروهای مسکن کنید.

جراحی بینی طبیعی

 • استحمام

شما باید زمان مناسب جهت حمام کردن را از دکتر عمل بینی خود سوال کنید.

 • ورزش

بیماران تا 1 ماه اجازه انجام ورزش هایی مانند شنا که باعث وارد شدن فشار به صورت می شود را ندارند.

 • هنگام خواب

شما باید در هنگام خواب ، طاق باز ( بر روی کمر ) بخوابید و جهت بلندتر شدن سر از بدن دو بالش در زیر سر خود بگذارید.

عوارض عمل بینی طبیعی چیست ؟

بسیاری از افراد در جلسه مشاوره درباره عوارض جراحی بینی طبیعی در شیراز را می پرسند ؛ باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای جراحی زیبایی بینی به بهترین جراح بینی شیراز مراجعه کرده باشند و مراقبت های قبل و بعد از جراحی رینوپلاستی را به طور کامل رعایت کنند ، هیچ عارضه ای برای آن ها به وجود نخواهد آمد. تنها عوارض این جراحی که موقتی بوده و پس از مدتی رفع می شود ، می توان به گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، تورم و کبودی بینی اشاره کرد.

عمل بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی ؟

در صورتی که قصد دارید عمل زیبایی بینی انجام دهید اما نمی دانید کدام فرم و مدل برای چهره شما مناسب تر است ، بهتر است در این رابطه با جراح پلاستیک بینی خود مشورت نمایید. جراح بر اساس دانشی که دارد ، آناتومی چهره شما را آنالیز می کند و سپس فرمی که موجب می شود تا سایر اجزای صورت نیز نمایان تر و زیباتر دیده شوند را پیشنهاد می کند. البته در این رابطه نظر و سلیقه شما نیز اهمیت زیادی دارد. جراحی بینی طبیعی با فرم فانتزی و نیمه فانتزی تفاوت هایی دارد. بهتر است در رابطه با مشخصه های هر یک از مدل های بینی و مزایای آن اطلاعات کسب نمایید تا در نهایت بتوانید ، تصمیم بگیرید چه فرم بینی بیشتر مورد پسند و علاقه شما است. در عمل بینی طبیعی در شیراز ، تلاش می شود فرم اصلی بینی حفظ شود اما نواقص و مشکلات بینی برطرف خواهد شد. در حالی که در مدل بینی فانتزی علاوه بر برطرف شدن مشکلات ظاهری بینی ، سایز بینی کوچک تر شده و سوراخ های بینی نیز نسبت به حالت طبیعی کوچک تر می شود. در صورتی که سوراخ بینی کوچک شود ، حجم هوایی که از راه بینی تنفس می کنید ، کاهش پیدا می کند به همین دلیل افرادی که دچار آلرژی شدید هستند ، ممکن است در مواردی که سوراخ بینی بیش از حد کوچک می شود ، دچار مشکل شوند. بینی عروسکی از نمای نیم رخ دارای قوس بوده که موجب زیبایی بیشتر چهره می شود اما ممکن است ایجاد قوس روی پل بینی برای تمامی چهره ها مناسب نباشد. با توجه به مواردی که ذکر شد ، در می یابیم انتخاب مدل بینی کاملا سلیقه ای بوده و تا حد زیادی به فرم ، جنس ، مدل بینی و آناتومی صورت افراد بستگی دارد و نمی توان گفت کدام مدل بر دیگری برتری دارد.

تفاوت بین روش باز و بسته در جراحی بینی طبیعی

پروسه زیبایی عمل بینی به طور کلی دو تکنیک برای انجام دارد نوع باز و بسته که هر کدام از آنها خصوصیات خود را دارند و مزایا و معایب مختص خود را دارا می باشند. برای انجام این جراحی پزشک نیاز دارد تا به ساختار داخلی بینی که از استخوان و غضروف تشکیل شده است دسترسی یابد و تغییرات لازم را در آن ایجاد نماید ، که برای عملی کردن این امر تنها همین دو تکنیک در جراحی بینی طبیعی و انواع آن جود دارند. در روش بسته با ایجاد دو برش در داخل بینی پروسه را انجام می دهند ، اما در تکنیک باز یک برش دیگر به آنها اضافه می شود ، که آن دو برش قبلی را به یکدیگر متصل می نماید. این برش اضافی موجود در روش باز به جراح اجازه می دهد ، که بتواند بینی را به طور کامل باز کند و به ساختار اصلی و داخلی آن دسترسی کامل یابد.

فواید جراحی بینی طبیعی به روش باز

همانگونه که گفته شد در روش باز می توان بینی را به شکل کامل باز کرد و ساختار و آناتومی آن را به طور کامل مشاهده نمود و به آن دسترسی پیدا کرد. این کار اجازه می دهد تا جراح توانایی بیشتری در اعمال تغییرات در بینی را داشته باشد. این مورد که دسترسی و تغییر پذیری بینی در این روش بسیار بیشتر است این تکنیک را به یک مورد مناسب برای انتخاب تبدیل می نماید.

مزایای جراحی بینی طبیعی به روش بسته

این روش نیز خوبی ها و مزایای خود را دارد ، اما به دلیل کاهش دسترسی جراح به ساختار بینی باعث می شود ، که کار برای دستیابی به تغییری چشم گیر در بینی سخت شود. از سوی دیگر بسیاری از پزشکان معتقدند ؛ که در برخی موارد استفاده از روش بسته کار صحیح تری است و نتیجه مناسب تری را حاصل می سازد. به خصوص در جراحی بینی طبیعی که هدف اصلی آن ایجاد تغییرات کم می باشد روش باز بسیار مناسب است ؛ زیرا ایجاد تغییرات با مقدار محدود را با دوره ریکاوری سریع تر و عوارض و خطرات کمتر به شما ارائه می دهد و در این صورت کار جراح را نیز بسیار ساده تر می نماید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا