جراحی بینی ترمیمی + دکتر سلمان شاکری

چنانچه طی جراحی بینی ، بنا به هر دلیلی ایراداتی در بینی پدید آید یا اشکالاتی که قبلا در بینی وجود داشت ، برطرف نشده باشد ؛ جراحی بینی ترمیمی انجام می گیرد. سوالات ، نگرانی و دغدغه های بسیاری در خصوص عمل بینی ترمیمی وجود دارد ، از این رو قصد داریم در این مقاله از دکتر سلمان شاکری ، بهترین جراح زیبایی صورت و بینی در شیراز ، به بررسی این موضوع پرداخته و به پرسش های شما عزیزان در همین راستا پاسخ دهیم. در صورتی که قصد انجام عمل ثانویه بینی در شیراز را دارید ، مطالعه این مطلب می تواند برای شما مفید واقع شود.

جراحی بینی ترمیمی در شیراز - دکتر شاکری

هدف از عمل بینی ترمیمی

به طور کلی مقصود از جراحي بيني ترميمي عبارت است از :

 • اصلاح و بازسازی ایراداتی است که طی جراحی یا جراحی های قبلی بینی ، اصلاح نشده است.
 • برطرف نمودن مشکلات عملکردی و ظاهری در بینی که طی جراحی یا جراحی های قبلی به وجود آمده است.

کاندیدا مناسب برای این نوع جراحی

در صورتی که شما پروسه زیبایی عمل بینی را انجام دادید و بعد از آن با موارد و نشانه های زیر مواجه شدید ؛ نیاز دارید تا به جراح خود یا پزشک دیگر مراجعه کنید و اقدام به انجام عمل ترمیمی نمایید. این نشانه ها که دلیل مناسبی برای انجام این پروسه یعنی جراحی بینی ترمیمی هستند عبارتند از:

 • مشکل در تنفس ، بسته شدن مسیر بینی و هر گونه مشکل مربوط به کاریی ، که شما را آزار می دهد دلیل مناسبی برای انجام این پروسه می باشد.
 • هرگونه آسیب که در طول پروسه جراحی بینی در بینی شما بوجود آمده ، که بعد از جراحی آن را مشاهده نموده اید.
 • نا رضایتی از ظاهر بینی و نتیجه پروسه خود نیز دلیل دیگری برای انجام عمل بینی ترمیمی می باشد.

با جراحی بینی ترمیمی چه نوع ایراداتی قابل اصلاح خواهند بود ؟

 1. قوز بینی که در جراحی قبلی به خوبی برطرف نشده است.
 2. افتادگی به وجود آمده در نوک بینی که به دلیل به کارگیری تکنیک های نا مناسب به وجود آمده است.
 3. برجستگی بیش از حد در قسمت نوک بینی که در جراحی قبلی ایجاد شده است.
 4. کوتاهی بیش اندازه نوک بینی که طی جراحی قبلی بروز نموده است.
 5. سر بالایی شدن نوک بینی که عمل قبلی منجر به بروز آن شده است.
 6. کجی بینی که در جراحی قبلی رفع نشده است.
 7. انحراف بینی که طی جراحی قبلی مرتفع نشده است.
 8. فرورفتگی بینی که در اثر برداشتن بیش از حد از بافت بینی به وجود آمده است.

فیلم عمل ترمیمی بینی در شیراز با دکتر سلمان شاکری

 فرآیند جراحی بینی ترمیمی

در صورتی که پس از عمل بینی اولیه ، ایرادات فوق الذکر در بینی به وجود آمده یا عیوب بینی به خوبی رفع نشده باشد ؛ قاعدتا نتیجه جراحی بینی ، رضایت بخش نخواهد بود و باید جراحي بيني ترميمي صورت پذیرد. طبیعتا جراحی بینی ثانویه در قیاس با جراحی اولیه بینی از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است ، چرا که جراح بینی به منظور بازسازی و ترمیم ناچار به اعمال تغییرات بیشتر روی بینی می باشد.

قبل و بعد از عمل ترمیمی - دکتر سلمان شاکری

چه زمانی باید نسبت به جراحی بینی ترمیمی اقدام کرد ؟

با توجه به نوع ایراد بینی زمان عمل بینی ترمیمی تعیین می شود. به طور کلی جهت اقدام به جراحي بيني ترميمي باید حداقل یکسال صبر کرد ؛ زیرا پیش از یکسال فرآیند ترمیم بینی فعال بوده و پوست هنوز کاملا به ساختار زیرین خود نچسبیده است ، همچنین قبل از اتمام یکسال و رفع کامل تورم بینی برخی ایرادات بینی مشخص نخواهد بود. البته در برخی موارد که ایراد بینی ناچیز باشد ، به طور مثال قوز کمی روی بینی به وجود آمده باشد یا قوز بینی به طور کامل رفع نشده باشد ؛ بنا به صلاحدید جراح زیبایی بینی ، ممکن است پیش از یکسال و از طریق سوهان کشی در مطب از طریق بی حسی موضعی ، اقدام به مرتفع نمودن عیوب مذکور گردد.

 در جراحی ترمیمی بینی به چه میزان پوست مورد اهمیت می باشد ؟

طبیعتا در عمل بینی اولیه ، برش هایی روی بینی ایجاد شده که منجر به ایجاد زخم هایی روی بینی شده و به دنبال آن بافت های جدیدی به وجود آمده اند. در جراحی بینی ترمیمی ، دکتر عمل بینی باید مجددا برش هایی ایجاد نماید که قاعدتا محدودیت هایی برای وی ایجاد خواهد شد ؛ بنابراین باید برش ها را به گونه ای ایجاد نمایید که آسیبی به پوست بینی وارد نگردد. بدین ترتیب در مواردی که طی جراحی اولیه ، پوست بینی دچار آسیب شدید شده باشد ، جراحی ثانویه ( ترمیمی ) دشوار خواهد شد ، لذا باید جراحي بيني ترميمي توسط یک جراح بینی متخصص ، مجرب و متبحر در شیراز تحت نظر دکتر شاکری صورت پذیرد.

نمونه جراحی ترمیمی بینی - دکتر شاکری

آیا عمل ترمیم بینی درد دارد ؟

میزان درد ناشی از جراحی بینی ترمیمی در شیراز ، در دوران نقاهت آن همانند جراحی بینی اولیه بوده که با مصرف مسکن می توان آن را کنترل کرد.

ترمیم بینی بدون جراحی

در بسیاری از مواقع ، میزان ایرادات بینی پس از عمل زیبایی بینی اولیه ، بسیار جزئی می باشد ؛ به طوری که می توان به صورت سرپایی ، در داخل مطب آن را برطرف کرد ؛ برای مثال در مواردی شاهد خواهیم بود که قوز بینی به طور کامل برطرف نشده است ؛ در این مواقع ، می توان با سوهان کشی در داخل مطب تحت بی حسی موضعی ، مشکل را بر طرف کرد.

قبل و بعد از عمل ترمیمی آقا - دکتر شاکری

هزینه جراحی ترمیمی بینی در شیراز

جهت اطلاع از هزینه ترمیم بینی و کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، باید به متخصص جراحی های زیبایی صورت و بینی در شیراز مراجعه شود ؛ چرا که هزینه جراحی بینی ترمیمی در شیراز ، بسته به پارامترهای بسیار گوناگونی محاسبه می گردد.

مراقبت های بعد از عمل ریویژن

 • کمپرس یخ را به طور مداوم بر روی صورت تان قرار دهید تا تورم و کبودی را کاهش دهد.
 • به دلیل بی حسی بینی و نواحی اطراف آن، زمانی که از کمپرس یخ استفاده می شود بهتر است دور کمپرس یخ، یک پارچه یا حوله بپیچید تا از سرمازدگی صورت تان جلوگیری کنید.
 • از خوردن نمک در دوران نقاهت پرهیز کنید؛ زیرا تورم را افزایش می دهد.
 • مقدار زیادی فیبر، میوه و سبزیجات به رژیم غذایی تان اضافه کنید.
 • از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب کنید؛ زیرا می تواند باعث کند شدن دوران نقاهت تان شود.
 • استعمال دخانیات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد.
 • از غذاهای مقوی و مغذی برای بهبودی سریع تر استفاده کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده، مکمل و داروهای گیاهی خودداری کنید.
 • مراقب، اصابت هر گونه ضربه به صورت خود باشید.
 • هنگام عطسه یا نفس کشیدن بهتر است با دهان باز این کار را انجام دهید.
 • برای کاهش درد بعد از جراحی بینی ترمیمی در شیراز ، می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • مصرف آنتی بیوتیک های تجویزی در ساعت مشخص فراموش نشود.
 • در صورتی که معده شما مشکل دارد، می توانید داروهایتان را بعد از وعده های غذایی مصرف کنید.
 • هنگام استراحت از چند بالشت زیر سرتان استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بدن شما قرار گیرد، همین کار باعث کاهش تورم در بینی می شود.
 • از چسب برروی بینی خود بعد از برداشتن پانسمان استفاده کنید؛ زیرا بر فرم دهی ساختار جدید بینی اثر گذار است.
 • در صورتی که مشکل یبوست دارید، می توانید از شربت های ملین استفاده کنید.
 • از انجام خدمات پوستی در ماه اول بعد از رینوپلاستی اجتناب کنید.
 • از خم کردن سر خود اجتناب کنید.
 • از خوابیدن بر روی صورت تان خودداری کنید.
 • پانسمان خود را تمیز و خشک نگه دارید.

فیلم جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی بینی چه تفاوتی با عمل اولیه بینی دارد ؟

به صورت کلی در عمل ثانویه بینی ، شرایط بیمار از نظر روحیه و هم از نظر ساختمان و بافت های بینی متفاوت بوده و به همین جهت جراح صورت و بینی خوب در شیراز دکتر سلمان شاکری ، کار دشوار و پیچیده ای را پیش رو دارد. از مهم ترین تفاوت های این جراحی نسبت به جراحی اولیه به موارد زیر می توان اشاره نمود :

دست خورده بودن بافت های بینی : زمانی که فرد برای بار اول تحت عمل جراحی بینی ترمیمی قرار می گیرد ، پوست و تمامی بافت های بینی سالم است از این رو پزشک به راحتی می تواند تغییرات و اصلاحات دلخواه را اعمال نماید. این در حالی است که در پروسه عمل بینی ترمیمی در شیراز ، بافت ها دستکاری شده و در مواردی آسیب دیده اند و این موضوع موجب می شود تا جراح فک و صورت با دقت و ظرافت بیشتری اقدام به تغییرات لازم نماید ، تا آسیب بیشتری به بینی و بافت های آن وارد نشود.

نارضایتی از نتیجه جراحی اول : در شرایطی که فرد برای بار اول تصمیم به انجام عمل رینوپلاستی می گیرد ، هر چند که از فرم طبیعی بینی خود رضایت نداشته و اضطراب و نگرانی هایی در رابطه با نتیجه جراحی دارد ، اما نسبت به نتیجه رینوپلاستی خوشبین بوده و امید بسیاری دارد ، در حالی که روحیه فرد پیش از عمل ترمیمی کاملا متفاوت بوده و نگرانی های زیادی از بابت اینکه نتیجه این جراحی همچنان رضایت بخش نباشد ، وجود دارد. از طرف دیگر ممکن است افراد به دلیل تجربه تلخ از نتیجه جراحی قبلی خود مورد تمسخر و یا سرزنش اطرافیان قرار گرفته باشند و این موضوع منجر از دست رفتن اعتماد به نفس آن ها شده باشد. به همین دلیل لازم است جراح بینی روحیات و شرایط بیمار را درک کرده و تلاش کند با دادن امید به بیمار خود روحیه دهد و این اطمینان را در او ایجاد نماید که تا حد امکان نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

نتیجه جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی این پروسه یک عمل بسیار پیچیده با تعداد زیادی از ریسک ها و خطرات می باشد ، که می توانند در هر فرد به دلایل متفاوتی رخ دهند. استفاده درست از ابزار و روش ها انجام صحیح پروسه و رعایت تقارن و نسبت بین بافت و استخوان و ایجاد همزما ظاهری زیبا یک جراحی حساس را رقم می زند ، که نیاز به دقت بسیاری دارد. بنابراین باید به دست یک فرد متبحر انجام شود تا یک نتیحه مناسب و دلخواه را به شما ارائه کند.

قابل توجه است ، که همه بینی ها بعد از انجام یک بار جراحی با پروسه جراحی بینی ترمیمی اصلاح می شوند و به فرم عالی و دلخواه شما می رسند. رسیدن به تکامل و نتیجه دقیق مد نظر شما تقریبا کاری غیر ممکن است ، اما در اکثر پروسه ها شما می توانید به یک نتیجه مناسب که راضی کننده می باشد دست پیدا کنید. همچنین در صورتی که پزشک تشخیص دهد ، که خواسته های شما قابل دستیابی نمی باشند در جلسه قبل از جراحی این موضوع را با شما در میان میگذارند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا