تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی

تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی

تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی : به طور کلی بینی از لحاظ بافت ، غضروف و میزان ضخامت پوست تشکیل دهنده قابل تقسیم بندی بر دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی بپردازیم.

وجه تمایز بینی استخوانی و گوشتی

بینی استخوانی

این بینی ها ، از غضروفی محکم و پوستی نازک برخوردارند و اغلب برآمدگی یا قوز در پل این نوع بینی ها وجود دارد.

بینی گوشتی

این نوع از بینی ها دارای غضروفی ضعیف و پوستی با ضخامت زیاد می باشند. در بینی های گوشتی ، نوک بینی پهن و گاها افتاده است و همچنین ارتفاع پره های بینی بلند است.

تفاوت-بینی-استخوانی-و-بینی-گوشتی

جراحی بینی

جراحی بینی با توجه به نوع بینی که پیشتر به آن پرداختیم ، وابسته به نوع بینی می باشد. بنابراین جراحی بینی در بینی های استخوانی و گوشتی از تفاوت هایی برخوردار است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

جراحی بینی استخوانی

هدف از جراحی بینی استخوانی ، برطرف نمودن قوز روی پل بینی و همچنین بافت هایی است که مسبب ایجاد این برجستگی شده اند. بینی های استخوانی این ویژگی را دارند که می توان انواع جراحی بینی اعم از جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی را به خوبی روی آن ها پیاده نمود.

جراحی بینی های استخوانی در مقایسه با جراحی بینی گوشتی از پیچیدگی کمتری برخوردار است ، البته باید اشاره نمود که به علت نازک بودن پوست بینی های استخوانی ، ایجاد هرگونه ناهمواری جزئی در جراحی این بینی ها به وضوح قابل رویت خواهد بود.

در حالت کلی می توان گفت که بینی های استخوانی به عنوان بینی های ایده آل تلقی می شوند وعموما دستیابی به نتایج ایده آل از جراحی در این نوع از بینی ها امکان پذیر تر است.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی‌ گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف ضعیفی که این نوع بینی ها دارند از حساسیت بالایی برخوردار است.

در جراحی این نوع از بینی ها ، به دلیل پیشگیری از مشکلات تنفسی نباید پوست بینی بیش از حد نازک شود ، بنابراین مناسب ترین نوع جراحی بینی برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی طبیعی می باشد و افرادی که از بینی گوشتی برخوردارند نباید از جراحی بینی توقع دستیابی به یک بینی کوچک و ظریف را داشته باشند.

انتخاب جراح بینی

دستیابی به نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی ، بسیار وابسته به انتخاب بهترین جراح بینی می باشد ، لذا بدین منظور باید جراح بینی ای که از تجربه و مهارت لازم در زمینه جراحی انواع بینی برخوردار است را انتخاب نمود.

با توجه به ویژگی هایی که در ارتباط با بینی گوشتی ذکر نمودیم و همچنین حساسیت بالای این نوع بینی در جراحی ، باید به این مسئله تاکید نمود که جراحی بینی های گوشتی شدیدا به مهارت و تجربه جراح در زمینه جراحی بینی گوشتی وابسته است.

 

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
پیمایش به بالا