پولیپ بینی چیست ؟

پولیپ بینی ، توده های غیر سرطانی بوده که در اثر عوامل گوناگونی همانند التهابات ناشی از آسم ، عفونت ، آلرژی و از این قبیل موارد در اندازه های متفاوت ، درون حفره های بینی یا سینوس ها ایجاد شده و رشد می کند ؛ در صورت بزرگ شدن ، می تواند منجر به اختلال در تنفس شود ؛ پوليپ بيني ، می تواند هر دو حفره بینی را درگیر کرده یا در یکی از آن ها بروز یابد.

لازم به ذکر است که امکان بروز پوليپ بيني ، در هر سن و در هر فرد امکان پذیر است ؛ اما در میان افراد میانسال ، بسیار شایع می باشد.

علائم پولیپ بینیپولیپ بینی

از مشکلاتی که در اثر پوليپ بيني ، رخ می دهد باید به مواردی همچون اختلال در تنفس ( تنفس با دهان ) ، خروپف ، آبریزش مداوم بینی ، از دست دادن حس بویایی ، کاهش حس چشایی ، احساس درد در نواحی سر و صورت ، صدای تو دماغی و غیره اشاره کنیم.

درمان پولیپ بینی

معمولا در ابتدا ، پزشک درمان دارویی را پیشنهاد می دهد ؛ با این روش درمانی ، حتی می توان پولیپ های بزرگ را کوچک کرده و در نهایت از بین برد ؛ در مواقعی که درمان دارویی ، منجر به رفع پوليپ بيني نگردد ، متخصص گوش و حلق و بینی انجام جراحی ، را پیشنهاد می دهد.

یکی از نکات بسیار مهم در این باره می باشد که در هر زمان ، امکان رشد مجدد پولیپ وجود داشته و درمان ، از رشد مجدد آن جلوگیری نمی کند.

هزینه عمل پولیپ بینی

هزینه عمل پوليپ بيني ، بسته به پارامترهای بسیار گوناگونی در هر فرد متغیر بوده و توسط جراح بینی ، مشخص می گردد ؛ بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به متخصص گوش و حلق و بینی ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید .

 

 

درباره adminmohtava

Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram