لیفت ابرو از جمله جراحی های زیبایی صورت به شمار می آید که به منزله بالا بردن ابروها انجام می شود. عمل جراحی زیبایی ابرو در شیراز ، در عین بالا کشیدن ابروها جهت اصلاح افتادگی ابرو ، رفع چروک پیشانی ، خطوط روی بینی و خطوط بین ابروها به کار می رود. برای آشنای بیشتر با مزیت ها و چگونگی انجام این پروسه تا انتهای این مطلب از دکتر سلمان شاکری ، بهترین جراح زیبایی صورت و بینی در شیراز ، همراه باشید.

لیفت ابرو - دکتر شاکری

چه افرادی کاندید عمل لیفت ابرو در شیراز می باشند ؟

پوست در اثر با افزایش سن ، به خصوص در نواحی پیشانی مستعد چین و چروک می گردد و بروز این پدیده ، منجر به اخمو شدن چهره می شود ؛ انجام عمل بالا بردن ابرو در این افراد می تواند منجر به جوانسازی شده و چهره ای جوان تر و شاداب تر را برای آنان به ارمغان آورد. متقاضیان عمل ابرو در شیراز باید از سلامت کامل برخوردار بوده و انتظاراتی واقع گرایانه از این عمل داشته باشند.

فرآیند عمل لیفت ابرو

در عمل بالا بردن ابروها ، بنا به صلاحدید پزشک متخصص عمل به صورت به حسی موضعی یا طی بیهوشی کامل انجام می گیرد ؛ در هنگام عمل ، روی خط رویش مو و پیشانی برشی ایجاد می شود و بخشی از پوست ، برداشته شده و در نتیجه ، پوست صاف می شود ؛ به دنبال آن ، محل ابروها دچار جابجایی شده و در محل مناسب و مد نظر جراح قرار می گیرد و در نهایت ، ناحیه ای که پوست اضافی از آن جا برداشته شده است ، بخیه زده می شود.

لیفت ابرو - دکتر شاکری

مراقبت های بعد از عمل لیفت ابرو

در عمل ليفت ابرو نیز مشابه سایر اعمال جراحی زیبایی ، به منظور دستیابی به نتایج رضایت بخش و تسریع روند بهبودی باید مراقبت های پس از عمل را به درستی رعایت نمود ؛ مراقبت های پس از عمل بالا بردن ابرو عبارتند از :

  • قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن
  • پرهیز از انجام فعالیت هایی که باعث ایجاد فشار به سر می شوند.
  • خودداری از قرار دادن کمپرس سرد یا گرم روی محل جراحی
  • استفاده از پماد مخصوصی که بهترین جراح زیبایی صورت در شیراز ، تجویز نموده است.
  • مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط جراح
  • پرهیز از مصرف داروهای خودسرانه
  • مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در شیراز ، 2 هفته بعد از بالا کشیدن ابروها به منظور جدا نمودن بخیه یا کلیپ ها از سر
  • پس از کشیدن بخیه ، می توان فعالیت های روزمره را از سر گرفت.
  • بروز کبودی و تورم پس از عمل ، مسئله ای طبیعی است که به مرور از بین خواهند رفت.

توصیه می شود ، مراقبت های بعد از عمل لیفت ابرو که در بالا شرح داده شده را طی ماه های اولیه پس از عمل رعایت نمایید تا فرآیند درمان به خوبی سپری شود.

جراحی آندوسکوپیک ابرو به چه معناست ؟

در طی این جراحی از یک دوربین کوچک استفاده می شود که زمانی که دوربین از طریق ابزارهای مخصوص وارد پوست می شود ، می توان منطقه مورد نظر را در یک صفحه تلویزیونی مشاهده نمود. این نوع جراحی با مزیت های زیادی همراه است. عمل آندوسکوپیک برای ایجاد تغییرات وسیع تر دست جراح را باز می گذارد. از بین رفتن حالت اخم در بین چشم ها از معمولترین نتایج این جراحی است. از طرفی عوارض جانبی ناشی از فرایند کمتر بوده و میزان زخم شدگی و تغییرات حسی و عفونت بسیار کمتر از روش های معمول است. همچنین لازم به ذکر است که در این تکنیک هیچ آسیبی به موها وارد نمی شود.

آیا نتیجه جراحی لیفت ابروها طبیعی است ؟

در واقع عمل کشیدن ابروها به تنهایی موجب بهبود ظاهر آن ها نخواهد شد. این پروسه تا حد زیادی در حفظ موقعیت فعلی و بالاتر رفتن ابروها تاثیر دارد. معمولا بیشتر افراد بعد از گذشت 3 هفته با ظاهری غیر طبیعی مواجه می شوند که علت آن را می توان به تورم شدید و موقتی در ناحیه جراحی زیبایی ابرو در شیراز نسبت داد. بعد از گذشت 3 هفته به مرور شاهد بهبودی و ظاهری کاملا طبیعی در ابروها خواهید بود. لازم به ذکر است که دریافت نتیجه مطلوب از جراحی نیازمند انتخاب یک جراح مجرب و با مهارت است.

نتایج حاصل از لیفت ابرو تا چه مدت ماندگار است ؟

میزان ماندگاری نتایج حاصل از این پروسه به چندین عامل مهم بستگی دارد. افرادی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی گیرند و دخانیات استفاده نمی کنند و شرایط جسمانی خوبی دارند ، اغلب بین 5 الی 10 سال از ماندگاری نتایج کشیدن ابروهای خود رضایت دارند ؛ این در حالی است که آن دسته از افرادی که مراقبت های پوستی را رعایت نمی کنند و سبک زندگی سالمی ندارند ، معمولا نتایج این جراحی تا 5 سال برای آن ها دوام دارد.