بهترین جراح بینی شیراز

کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی در شیراز را دارند ، برای اینکه بتوانند بهترین نتیجه را به دست آورند بهتر است به بهترین جراح بینی شیراز مراجعه کنند. از آنجا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود ، پس فرد زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بینی را دارد.

جراح بینی شیراز

 انتخاب بهترین جراح بینی شیراز

 1. برای انتخاب بهترین جراح بینی شیراز فرد می تواند از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کند.
 2. می تواند در گوگل بهترین جراح بینی شیراز را جستجو نماید.
 3. پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی در شیراز درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره به مطب بهترین آن ها برود.
 4. در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به جراح بینی بگوید ، تا او بتواند به درستی شما را راهنمایی کند.
 5. حتما نمونه کارهای جراح بینی را برای اطمینان از انتخاب خود مشاهده کنید.
 6. با بیمارانی که در مطب حضور دارند ، صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را بسنجید.

دکتر سلمان شاکری به عنوان بهترین جراح بینی شیراز گزینه ای برتر جهت انتخاب برای عمل جراحی زیبایی بینی می باشد. بنابراین اگر قصد انجام عمل رینوپلاستی را دارید ، می توانید با خیالی آسوده جراحی زیبایی بینی خود را به او بسپارید.

همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت افراد قرار گرفته است از این رو جراحی بینی یکی از انواع عمل های پر ریسک می باشد ، چرا که اگر نتیجه آن موفقیت آمیز نباشد نه تنها مشکل بیمار برطرف نشده بلکه با مشکلات جسمی و روحی بسیاری روبرو خواهد شد.

از جمله نگرانی هایی که افراد متقاضی عمل بینی با آن درگیر هستند ، این است که آیا پس از عمل رینوپلاستی ، تنفس آن ها دچار مشکل می گردد ، آیا حالت قبلی بینی بعد از عمل رینوپلاستی برگشت پذیر است یا حتی بسیاری نگرانی آن را دارند که آیا جراح بینی موفق می شود دقیقا فرم دلخواه او را بر روی بینی ایجاد نماید؟ بنابراین شما می توانید با انتخاب بهترین جراح بینی این نگرانی ها را از خود دور کرده و از کسب نتیجه رضایت بخش و قابل قبول اطمینان خاطر داشته باشید.

علاوه بر این ها انتخاب بهترین جراح بینی می تواند خطرات احتمالی و عوارض پس از عمل جراحی بینی را بسیار کاهش دهد.

جراح بینی شیراز

ویژگی های جراح بینی

 • یک جراح بینی خوب باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به عمل بینی را به بیمار توضیح دهد.
 • در صورتی که بیمار انتظار نامعقولی از جراحی زیبایی بینی داشت ، سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که بیمار متقاعد نشد از جراحی بینی او اجتناب کند.
 • زمان کافی را برای مشاوره و معاینه بینی بیمار بگذارد.
 • توانایی تجسم بینی بیمار را بعد از جراحی داشته باشد ، تا بتواند بهترین مدل بینی را با توجه به آناتومی صورت به بیمار پیشنهاد دهد.
 • سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

انتخاب جراح بینی از آن نظر حائز اهمیت است که اگر جراح بینی را به درستی انتخاب نکنید ، ممکن است به دلایل مختلف از نتیجه عمل جراحی بینی رضایت نداشته باشید و اقدام به جراحی ترمیمی بینی کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که جراحی ترمیمی بینی پس از گذشت یک سال انجام می شود و بیمار باید تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده در جراحی بینی اولیه بهبود یابد.

جراحی بینی سه بعدی در شیراز

نکته ای که نباید در انجام عمل رینوپلاستی فراموش شود ، این است که اصلاحات بینی باید متناسب با ابعاد دیگر اجزای چهره فرد به خصوص پیشانی، چشم ها، چانه و لب انجام پذیرد. گاهی ممکن است فرم دلخواه و مورد انتظار متقاضی عمل بینی با اجزای صورت او در تناسب نباشد و بسیار پیش آمده است افرادی که خواستار بینی شبیه به فلان بازیگر یا سلبریتی بوده اند. در چنین شرایطی باید بدانید که ممکن است آن مدل بینی اصلا متناسب صورت شما نبوده و پس از عمل به هیچ عنوان احساس رضایت برایتان به وجود نخواهد آمد. از این رو یک جراح بینی ماهر و باتجربه در جلسات مشاوره قبل از عمل بینی فرد را نسبت به این موارد آگاه کرده و یک دید واقع بینانه و صحیح برای او به وجود می آورد.

جراحی بینی سه بعدی از تکنیک های نوین در عمل رینوپلاستی است که به کمک آن افراد می توانند درک و فهم صحیحی از جراحی زیبایی بینی و ضرورت تغییرات لازم در آن را کسب نمایند.

روش کار در این تکنیک به این شکل است که از چهره بیمار توسط دستگاه اسکنر مخصوص تصویر سه بعدی بدست آورده و روی بینی او با کمک نرم افزار های ویژه اصلاحات مورد نیاز انجام می گیرد. به این ترتیب فرد می تواند قبل از انجام عمل بینی نتیجه آن را مشاهده نماید.

جراح بینی شیراز

جراحی زیبایی بینی

همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت قرار گرفته و عضو برجسته آن است و به همین دلیل بر زیبایی صورت تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

بینی برخی از افراد دارای مشکلاتی همچون کجی ، قوز ، افتادگی نوک بینی و غیره می باشد که با جراحی کردن بینی می توان این نقوص را برطرف نمود.

لازم به ذکر است که بی نقص بودن بینی به تنهایی نمی تواند موجب زیبایی فرد شود، بینی در صورتی به زیبایی بیشتر چهره کمک می کند که با سایر اجزای آن در تناسب باشد.

در صورتی که بهترین جراحی بینی در منطقه خود به طور مثال بهترین جراح بینی شیراز را برگزیده باشید، او با تسلطی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد بینی شما را به شکلی فرم خواهد داد که با سایر اجزای چهره تان در تناسب باشد.

روش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام می گیرد.

جراحی بینی باز

در این روش جراح بینی ، برشی در ناحیه کلوملا ( پایه میانی بینی ) ایجاد می کند و به این ترتیب ، به کمک ابزاری مخصوص پوست بینی را جهت اعمال تغییرات مورد نظر از روی بینی بلند می کند.

مزایای جراحی بینی باز

 1. امکان دسترسی کامل جراح بینی به ساختار داخلی بینی
 2. امکان اعمال تغییرات پیچیده روی بینی
 3. امکان جراحی بینی های پیچ خورده و کج
 4. سهولت در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی و پروتزها

 معایب جراحی بینی باز

 1. قابل رویت بودن جای بخیه و محل اسکار پس از عمل
 2. دوران نقاهت طولانی تر نسبت به جراحی بینی بسته
 3. میزان تورم و کبودی بیشتر از جراحی بینی به روش بسته

 

جراح بینی شیراز

 جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به روش بسته ، جراح بینی اقدام به ایجاد تمامی برش ها در داخل بینی می نماید. در این روش نیازی به برش خارجی ( ناحیه کلوملا ) نمی باشد.

مزایای جراحی بینی بسته

 1. قابل رویت نبودن جای بخیه و برش بعد از جراحی بینی
 2. حداقل میزان تورم و کبودی
 3. کوتاه تر بودن زمان عمل

 معایب جراحی بینی بسته

 1. محدودیت دید جراح به ساختمان داخلی بینی
 2. عدم ایجاد تغییرات پیچیده به خصوص روی نوک بینی
 3. احتمال ایجاد عدم تقارن در بینی

انتخاب هر یک از این تکنیک ها جهت انجام جراحی بینی مبتنی بر نظر جراح و وضعیت بیمار صورت می گیرد.

البته به طور کلی عموما جراحی بینی به روش باز جهت رفع عیوب پیچیده ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیمی بینی و مواردی از این قبیل در مقایسه با جراحی بینی به روش بسته ارجحیت دارد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی بینی ، تاثیر به سزایی در عدم بروز عوارض احتمالی و همچنین دریافت نتایج مطلوب از عمل زیبایی بینی ، دارد ؛ از این رو در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات پس از عمل جراحی بینی ، اشاره شده است ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 1. به صورت معمول بعد از عمل بینی ، ممکن است مقداری تورم و کبودی در نواحی اطراف بینی ایجاد شود ، که به منظور کاهش آن می توانید تا 48 ساعت بعد از جراحی بینی ، از کمپرس سرد در این نواحی استفاده کنید.
 2. پس از جراحی برای ثابت نگهداشتن بینی ، جراح بینی از گچ یا اسپلینت های مخصوص بر روی بینی استفاده می کند. معمولا یک هفته بعد از جراحی ، با مراجعه به مطب ، جراح گچ را از روی بینی بر می دارد.
 3. تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای جلوگیری از خیس شدن آن نمی توانید به حمام بروید.
 4. برای جلوگیری از ایجاد فشار بر روی بینی ، با دهان باز سرفه و عطسه کنید و از فین کردن ، پرهیز کنید.
 5. برای جلوگیری از بروز خونریزی ، از جویدن غذاهای سفت پرهیز کنید. در مدت زمان بهبودی بهتر است از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.
 6. تا دو هفته بعد از جراحی برای جلوگیری از ایجاد اختلال در روند بهبودی ، از مصرف دخانیات و الکل پرهیز نمایید.
 7. از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین پرهیز کنید و برای تسریع روند بهبودی ، می توانید پیاده روی سبک داشته باشید.
 8. حداقل تا دو ماه نمی توانید از عینک بر روی بینی خود استفاده کنید. بعد از چند روز با توصیه پزشک می توانید از لنز های تماسی استفاده نمایید.
 9. بعد از برداشتن گچ ، از دوش گرفتن با آب داغ پرهیز کنید. گرما سبب افزایش تورم در بینی می شود.
 10. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید و در موارد ضروری ، از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 11. بعد از برداشتن گچ از روی بینی ، برای کاهش تورم و فرم دادن به بینی تا زمانی که جراح توصیه می کند ، از چسب های مخصوص بر روی بینی استفاده کنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

افرادی که تحت عمل جراحی بینی ، قرار گرفته اند ؛ به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت و بینی ، از خوابیدن به صورت دمر و همچنین بر روی پهلو منع شده و تا مدتی باید به طور طاق باز بخواند.

لازم به ذکر است طبق توصیه جراح بینی ، بهتر است افراد در حین خواب و استراحت در دوران نقاهت عمل بینی ، زاویه 30 درجه بسازند ؛ بدین منظور باید دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ این کار به تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی ، کمک به سزایی می کند.

خونابه بعد از عمل بینی

بروز ترشحات خونابه در روزهای ابتدایی پس از جراحی زیبایی بینی ، مسئله ای طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ لازم به ذکر است در صورت بروز ترشحات خونابه ، افراد می توانند پانسمان زیر بینی خود را تعویض نمایند.

درد بینی بعد از عمل

احساس بروز درد خفیف در دوران نقاهت عمل جراحی بینی ، مسئله ای طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که با مصرف مسکن برطرف می گردد ؛ تنها توصیه می شود افراد پیش از مصرف مسکن ، در این باره با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

جراح بینی شیراز

نتیجه جراحی زیبایی بینی

بینی ها را با توجه به نوع آن ها، تناسب بینی با سایر اجزای صورت و سلیقه خود بیمار به دو نوع طبیعی و فانتزی جراحی می نمایند.

 • بینی طبیعی : در این نوع از بینی ، زاویه بین لب بالا و نوک بینی 90 درجه بوده و قوسی در بینی ایجاد نخواهد شد.

هدف از جراحی بینی طبیعی ، از بین بردن ایرادات ظاهری بینی بوده و تغییر خاصی در فرم بینی صورت نمی گیرد.

آقایان بیشتر از خانم ها خواستار این فرم از بینی می باشند.

 •  بینی فانتزی : در این فرم از بینی زاویه بین لب بالا و نوک بینی 105 درجه بوده و در بینی قوس ایجاد خواهد شد.

در جراحی بینی فانتزی نه تنها ایرادات ظاهری بینی برطرف می گردد بلکه نوک بینی نیز بالا رفته و بینی کوچک خواهد شد.

خانم ها به دلیل ظرافت چهره شان و مشخص بودن نتیجه جراحی بینی در چهره شان بیشتر از آقایان خواستار این نوع از جراحی بینی می باشند.

 هزینه عمل بینی در شیراز

قیمت عمل بینی در شیراز پس از مراجعه بیمار به کلینیک یا مطب پزشک امکان پذیر بوده و بیمار پس از انجام معاینات اولیه و مشاوره با جراح بینی می تواند از قیمت نهایی عمل بینی خود مطلع گردد.