کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی در شیراز را دارند ، برای اینکه بتوانند بهترین نتیجه را به دست آورند بهتر است به بهترین جراح بینی شیراز مراجعه کنند. از آنجا که عمل زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود ، پس فرد زمان کافی برای انتخاب جراح بینی خوب در شیراز را دارد. جهت انجام این عمل در شیراز و کسب نتیجه ایده آل می توانید به دکتر سلمان شاکری ، بهترین متخصص و جراح فک و صورت در شیراز مراجعه نمایید.

جراح بینی شیراز - دکتر شاکری

 انتخاب بهترین جراح بینی شیراز

 1. برای انتخاب بهترین جراح بینی شیراز فرد می تواند از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کند.
 2. می تواند در گوگل بهترین دکتر بینی شیراز را جستجو نماید.
 3. پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی در شیراز درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره به مطب بهترین آن ها برود.
 4. در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به جراح بینی خوب در شیراز ، بگوید ، تا او بتواند به درستی شما را راهنمایی کند.
 5. حتما نمونه کارهای جراح بینی را برای اطمینان از انتخاب خود مشاهده کنید.
 6. با بیمارانی که در مطب حضور دارند ، صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را بسنجید.

دکتر سلمان شاکری به عنوان بهترین جراح زیبایی صورت و بینی شیراز گزینه ای برتر جهت انتخاب برای عمل جراحی زیبایی دماغ می باشد. بنابراین اگر قصد انجام عمل رینوپلاستی را دارید ، می توانید با خیالی آسوده جراحی زیبایی بینی خود را به او بسپارید. همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت افراد قرار گرفته است از این رو عمل زیبایی بینی یکی از انواع عمل های پر ریسک می باشد ، چرا که اگر نتیجه آن موفقیت آمیز نباشد نه تنها مشکل بیمار برطرف نشده بلکه با مشکلات جسمی و روحی بسیاری روبرو خواهد شد. از جمله نگرانی هایی که افراد متقاضی عمل بینی با آن درگیر هستند ، این است که آیا پس از عمل رینوپلاستی ، تنفس آن ها دچار مشکل می گردد ، آیا حالت قبلی بینی بعد از عمل رینوپلاستی برگشت پذیر است یا حتی بسیاری نگرانی آن را دارند که آیا جراح بینی موفق می شود دقیقا فرم دلخواه او را بر روی بینی ایجاد نماید؟ بنابراین شما می توانید با انتخاب بهترین دکتر عمل بینی این نگرانی ها را از خود دور کرده و از کسب نتیجه رضایت بخش و قابل قبول اطمینان خاطر داشته باشید. علاوه بر این ها انتخاب بهترین پزشک بینی می تواند خطرات احتمالی و عوارض پس از عمل را بسیار کاهش دهد.

جراح بینی شیراز

ویژگی های جراح بینی خوب در شیراز

 • یک جراح بینی خوب در شیراز باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به عمل بینی را به بیمار توضیح دهد.
 • در صورتی که بیمار انتظار نامعقولی از جراحی زیبایی بینی داشت ، سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که بیمار متقاعد نشد از جراحی او اجتناب کند.
 • زمان کافی را برای مشاوره و معاینه بینی بیمار بگذارد.
 • جراح بینی شیراز باید توانایی تجسم بینی بیمار را بعد از جراحی داشته باشد ، تا بتواند بهترین مدل بینی را با توجه به آناتومی صورت به بیمار پیشنهاد دهد.
 • سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی شیراز

انتخاب جراح بینی شیراز از آن نظر حائز اهمیت است که اگر دکتر عمل بینی را به درستی انتخاب نکنید ، ممکن است به دلایل مختلف از نتیجه عمل رضایت نداشته باشید و اقدام به جراحی ترمیمی بینی کنید. به این نکته توجه داشته باشید که جراحی ترمیمی بینی پس از گذشت یک سال انجام می شود و بیمار باید تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده در جراحی رینوپلاستی اولیه بهبود یابد.

جراح بینی - دکتر شاکری

عمل بینی سه بعدی در شیراز با بهترین جراح

نکته ای که نباید در انجام عمل رینوپلاستی فراموش شود ، این است که اصلاحات بینی باید متناسب با ابعاد دیگر اجزای چهره فرد به خصوص پیشانی ، چشم ها ، چانه و لب انجام پذیرد. گاهی ممکن است فرم دلخواه و مورد انتظار متقاضی عمل با اجزای صورت او در تناسب نباشد و بسیار پیش آمده است افرادی که خواستار بینی شبیه به فلان بازیگر یا سلبریتی بوده اند. در چنین شرایطی باید بدانید که ممکن است آن مدل بینی اصلا متناسب صورت شما نبوده و پس از عمل به هیچ عنوان احساس رضایت برایتان به وجود نخواهد آمد. از این رو یک جراح بینی شیراز ماهر و باتجربه در جلسات مشاوره قبل از عمل فرد را نسبت به این موارد آگاه کرده و یک دید واقع بینانه و صحیح برای او به وجود می آورد. جراحی زیبایی بینی سه بعدی از تکنیک های نوین در عمل رینوپلاستی است که به کمک آن افراد می توانند درک و فهم صحیحی از عمل زیبایی بینی و ضرورت تغییرات لازم در آن را کسب نمایند. روش کار در این تکنیک به این شکل است که از چهره بیمار توسط دستگاه اسکنر مخصوص تصویر سه بعدی بدست آورده و روی بینی او با کمک نرم افزار های ویژه اصلاحات مورد نیاز انجام می گیرد. به این ترتیب فرد می تواند قبل از انجام عمل رینوپلاستی نتیجه آن را مشاهده نماید.

جراح بینی شیراز - دکتر سلمان شاکری

تاثیرات جراح بینی در نتیجه عمل رینوپلاستی

همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت قرار گرفته و عضو برجسته آن است و به همین دلیل بر زیبایی صورت تاثیر بسیار زیادی می گذارد. بینی برخی از افراد دارای مشکلاتی همچون کجی ، قوز ، افتادگی نوک بینی و غیره می باشد که با جراحی کردن بینی می توان این نقوص را برطرف نمود. لازم به ذکر است که بی نقص بودن بینی به تنهایی نمی تواند موجب زیبایی فرد شود ، بینی در صورتی به زیبایی بیشتر چهره کمک می کند که با سایر اجزای آن در تناسب باشد. در صورتی که بهترین جراحی رینوپلاستی بینی در منطقه خود به طور مثال بهترین جراح بینی شیراز را برگزیده باشید، او با تسلطی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد بینی شما را به شکلی فرم خواهد داد که با سایر اجزای چهره تان در تناسب باشد.

روش های عمل زیبایی بینی توسط دکتر بینی شیراز

به طور کلی عمل بینی به دو روش جراحی باز و بسته انجام می گیرد.

راینوپلاستی به روش باز

در این روش جراح بینی ، برشی در ناحیه کلوملا ( پایه میانی بینی ) ایجاد می کند و به این ترتیب ، به کمک ابزاری مخصوص پوست بینی را جهت اعمال تغییرات مورد نظر از روی بینی بلند می کند.

مزایای تکنیک بینی

 1. امکان دسترسی کامل جراح بینی شیراز به ساختار داخلی بینی
 2. امکان اعمال تغییرات پیچیده روی بینی
 3. امکان عمل های پیچ خورده و کج
 4. سهولت در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی و پروتزها

 معایب تکنیک باز

 1. قابل رویت بودن جای بخیه و محل اسکار پس از عمل
 2. دوران نقاهت طولانی تر نسبت به جراحی بسته
 3. میزان تورم و کبودی بیشتر از جراحی به روش بسته

جراح بینی شیراز - دکتر شاکری

 عمل بینی بسته

در جراحی به روش بسته ، جراح بینی شیراز اقدام به ایجاد تمامی برش ها در داخل بینی می نماید. در این روش نیازی به برش خارجی ( ناحیه کلوملا ) نمی باشد.

مزایای تکنیک بسته

 1. قابل رویت نبودن جای بخیه و برش بعد از عمل
 2. حداقل میزان تورم و کبودی
 3. کوتاه تر بودن زمان عمل

 معایب تکنیک بسته

 1. محدودیت دید جراح به ساختمان داخلی بینی
 2. عدم ایجاد تغییرات پیچیده به خصوص روی نوک بینی
 3. احتمال ایجاد عدم تقارن در بینی

انتخاب هر یک از این تکنیک ها جهت انجام عمل زیبایی بینی مبتنی بر نظر جراح و وضعیت بیمار صورت می گیرد. البته به طور کلی عموما جراحی به روش باز جهت رفع عیوب پیچیده ، راینوپلاستی بینی گوشتی ، جراحی ترمیمی بینی و مواردی از این قبیل در مقایسه با جراحی به روش بسته ارجحیت دارد.

توصیه های جراح بینی شیراز در رابطه با مراقبت های بعد از عمل دماغ

رعایت نکات و مراقبت های بعد از عمل بینی ، تاثیر به سزایی در عدم بروز عوارض احتمالی و همچنین دریافت نتایج مطلوب از عمل زیبایی بینی ، دارد ؛ از این رو در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات پس از عمل دماغ ، اشاره شده است ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 1. به صورت معمول بعد از عمل ، ممکن است مقداری تورم و کبودی در نواحی اطراف بینی ایجاد شود ، که به منظور کاهش آن می توانید تا 48 ساعت بعد از این جراحی ، از کمپرس سرد در این نواحی استفاده کنید.
 2. پس از جراحی برای ثابت نگهداشتن بینی ، جراح بینی خوب در شیراز ، از گچ یا اسپلینت های مخصوص بر روی بینی استفاده می کند. معمولا یک هفته بعد از جراحی ، با مراجعه به مطب ، جراح گچ را از روی بینی بر می دارد.
 3. تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای جلوگیری از خیس شدن آن نمی توانید به حمام بروید.
 4. برای جلوگیری از ایجاد فشار بر روی بینی ، با دهان باز سرفه و عطسه کنید و از فین کردن ، پرهیز کنید.
 5. برای جلوگیری از بروز خونریزی ، از جویدن غذاهای سفت پرهیز کنید. در مدت زمان بهبودی بهتر است از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.
 6. تا دو هفته بعد از جراحی برای جلوگیری از ایجاد اختلال در روند بهبودی ، از مصرف دخانیات و الکل پرهیز نمایید.
 7. از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین پرهیز کنید و برای تسریع روند بهبودی ، می توانید پیاده روی سبک داشته باشید.
 8. حداقل تا دو ماه نمی توانید از عینک بر روی بینی خود استفاده کنید. بعد از چند روز با توصیه جراح بینی شیراز می توانید از لنز های تماسی استفاده نمایید.
 9. بعد از برداشتن گچ ، از دوش گرفتن با آب داغ پرهیز کنید. گرما سبب افزایش تورم در بینی می شود.
 10. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید و در موارد ضروری ، از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 11. بعد از برداشتن گچ از روی بینی ، برای کاهش تورم و فرم دادن به بینی تا زمانی که جراح توصیه می کند ، از چسب های مخصوص بر روی بینی استفاده کنید.

جراح بینی شیراز - دکتر سلمان شاکری

نتیجه جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی شیراز

بینی ها را با توجه به نوع آن ها ، تناسب بینی با سایر اجزای صورت و سلیقه خود بیمار به دو نوع طبیعی و فانتزی جراحی می نمایند. در ادامه به 2 نوع فرم محبوب در بین متقاضیان عمل بینی که توسط بهترین جراح بینی شیراز انجام می شود ، اشاره شده است :

 • بینی طبیعی : در این نوع از بینی ، زاویه بین لب بالا و نوک بینی 90 درجه بوده و قوسی در بینی ایجاد نخواهد شد. هدف از عمل راینوپلاستی طبیعی ، از بین بردن ایرادات ظاهری بینی بوده و تغییر خاصی در فرم بینی صورت نمی گیرد. آقایان بیشتر از خانم ها خواستار این فرم از بینی می باشند.
 •  بینی فانتزی : در این فرم از بینی زاویه بین لب بالا و نوک بینی 105 درجه بوده و در بینی قوس ایجاد خواهد شد. در جراحی فانتزی نه تنها ایرادات ظاهری بینی برطرف می گردد بلکه نوک بینی نیز بالا رفته و بینی کوچک خواهد شد. خانم ها به دلیل ظرافت چهره شان و مشخص بودن نتیجه جراحی در چهره شان بیشتر از آقایان خواستار این نوع از جراحی می باشند.

 هزینه عمل بینی در شیراز

قیمت این جراحی در شیراز پس از مراجعه بیمار به کلینیک یا مطب پزشک امکان پذیر بوده و بیمار پس از انجام معاینات اولیه و مشاوره با جراح بینی شیراز می تواند از قیمت نهایی راینوپلاستی خود مطلع گردد.

ضرورت انتخاب بهترین جراح بینی شیراز چیست ؟

بسیاری از افراد این تصور را دارند که زمانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی می گیرند ، می توانند عمل خود را نزد هر جراح و پزشکی انجام دهند. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است ؛ چرا که یکی از عوامل بسیار موثر و تاثیر گذار در نتیجه جراحی زیبایی بینی ، مهارت و تخصص پزشک می باشد ؛ زیرا اگر جراح از تبحر و تجربه بالایی در زمینه انجام رینوپلاستی برخوردار باشد ، توانایی مقابله با چالش های مختلف را داشته و می تواند بیمار را در دستیابی به بهترین نتیجه از درمان راهنمایی کند. همچنین عارضه های جانبی و ریسک بروز برخی عوارض با مراجعه به جراح خوب کاهش پیدا می کند. از این رو انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز برای انجام عمل رینوپلاستی ضرورت داشته و توصیه می شود تحقیقات لازم را برای مراجعه به یک پزشک خوب انجام دهید.

تاثیرات هزینه در انتخاب جراح بینی

ممکن است بسیاری از افراد جراح بینی خود را بر اساس هزینه ای که دریافت می کند ، انتخاب نمایند در حالی که بالا بودن هزینه نمی تواند تضمینی بر مهارت و تخصص پزشک باشد و بهتر است برای این منظور نمونه کارهای جراحی بینی ، میزان رضایت سایر مراجعه کنندگان ، مدرک و تخصص پزشک را بسنجید و بر این اساس جراح بینی خود را انتخاب نمایید. از طرف دیگر ممکن است برخی از پزشکان هزینه های بسیار پایینی را نسبت به سایر جراحان بینی ، برای انجام این پروسه دریافت نمایند ، اگر به خوبی تحقیق نمایید متوجه خواهید شد که تخصص این دست از پزشکان در زمینه انجام عمل زیبایی نیست و آن ها تلاش می کنند تا با دریافت هزینه های پایین تر و انجام عمل بینی به مهارت و توانمندی های خود اضافه کنند ، از این رو نباید هیچ گاه به دلیل هزینه های پایین سلامت خود را به خطر انداخته و به افراد غیر متبحر که تخصصی ندارند ، مراجعه کنید.

نکات مهم در انتخاب جراح بینی

اگر در انجام عمل بینی مصمم شده اید باید تمام جوانب را سنجیده تا بهترین نتیجه را کسب کنید. به طور معمول باید بدانید که مدرک پزشکی جراح منتخب شما چیست. اینکه ایشان جراح پلاستیک هستند یا متخصص گوش و حلق و بینی، خیلی نمی تواند در نتیجه تاثیرگذار باشد. اما الزامیست جراح مذکور دوره های آموزشی و تحصیلی خود را به طور کامل با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

این مساله که دکتر شما دوره رزیدنسی را گذرانده و یا دارای بورد تخصصی باشد، کمی دستیابی به نتیجه قابل قبول را تضمین کننده تر خواهد کرد.

عدم سوسابقه و داشتن نتایج منفی در کارنامه شغلی نیز از دیگر مولفه هایی است که باید به آن توجه نمایید. این که جراحی بینی خود را به دست دکتری بسپارید که نتایج منفی زیادی داشته اند، کاری معقولانه نخواهد بود ونیاز شما را به عمل بینی ترمیمی افزایش می دهد.

در هنگام انتخاب به این مساله توجه ویژه داشته باشید که جراح بینی منتخب شما بتواند فرم بینی را مطابق با مدل انتخابی شما شکل دهی کند. به طور مثال اگر خواهان داشتن فرم بینی طبیعی هستید، به دنبال پزشکی باشید که در فرم دهی به این دماغ بیشتر تبحر دارد.

اینکه دکتر شما دارای جایگاه آکادمیک هست یا نه، نشانه ای از جایگاه علمی اوست. اما به این مساله اکتفا نکنید چرا که بسیاری از پزشکان به کارهای عملی نسبت به تدریس علاقه بیشتری نشان می دهند. بنابراین داشتن کتب مرتبط با راینوپلاستی یا مقالات متعدد شاخص مناسبی نخواهد بود.

دکتر خوب برای عمل بینی حتما جلسه مشاوره ای شفاف با شما برگزار کرده و تمام نکات لازم را برای شما ارائه می دهد. در این جلسه، توصیفات بیمار از نوع مدل درخواستی کاملا شنیده شده و طراحی اصولی برای دستیابی به آن صورت می گیرد.