جراحی بینی در شیراز یا رینوپلاستی ، یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد. این جراحی زیبایی صورت ، با هدف رفع ایراداتی همچون قوز ، افتادگی نوک بینی ، بزرگ بودن ، کج بودن و غیره انجام می شود. به طور کلی ، با انجام عمل زیبایی بینی می توان میان بینی و سایر اجزای صورت تناسب و تعادل ایجاد کرد و زیبایی چهره را دو چندان نمود. برای انجام عمل بینی مراجعه به دکتر سلمان شاکری بهترین جراح بینی شیراز بهترین راهکار است.

جراحی زیبایی بینی-دکتر شاکری

بهتر است بدانید که جراحی بینی در شیراز با دکتر شاکری ، بر روی دو نوع بینی استخوانی و گوشتی انجام می شود :

بینی استخوانی

بینی استخوانی ، به بینی اطلاق می شود که پوست نازک و اسکلت محکم داشته باشد ، کسانی که دارای این نوع بینی هستند ، در عمل زیبایی بینی استخوانی می توانند مدل بینی فانتزی یا عروسکی و مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

بینی گوشتی

بینی گوشتی ، به بینی اطلاق می شود که پوست ضخیم و اسکلت ضعیف داشته باشد ، همچنین نوک این نوع بینی گرد بوده و غدد چربی زیادی در اطراف پره های بینی وجود دارد.

انواع روش های جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد :

این جراحی به دو روش عمل بینی باز و بسته انجام می شود.

رینوپلاستی به روش باز

در جراحی بینی باز ، جراح بینی خوب در شیراز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می نماید. در این روش از جراحی ، پزشک دید مستقیم بر روی ایرادات بینی داشته و احتمال بروز غیر قرینگی بسیار کم می باشد.

رینوپلاستی به روش بسته

در عمل بینی به روش بسته ، هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود ، در این روش جراح از ابزارهای مخصوصی برای جدا کردن پوست از اسکلت و بالا نگه داشتن آن استفاده می کند.

عمل بینی طبیعی

جراحی طبیعی بینی برای افرادی مناسب است که تنها می خواهند ایرادات بینی شان رفع گردد و تمایلی به مشخص بودن نتیجه جراحی زیبایی بینی در چهره خود ندارند.

 • در رینوپلاستی طبیعی ، نوک بینی خیلی سر بالا نشده و بینی خیلی کوچک نمی شود.
 • همچنین زاویه بین لب بالا و نوک بینی در این فرم از بینی ، 90 درجه بوده و قوسی توسط بهترین دکتر بینی شیراز بر روی بینی ایجاد نمی شود.
 • بینی طبیعی برای آقایان و به طور کلی افرادی که اجزای صورت آن ها درشت است ، بسیار مناسب می باشد.

جراحی بینی فانتزی

در عمل بینی فانتزی در شیراز ، علاوه بر اینکه ایرادات ظاهری بینی برطرف می شود ، بینی بسیار کوچک شده و نوک آن نیز سربالا می شود و در آن قوس ایجاد می گردد. نتیجه جراحی بینی فانتزی ، به وضوح در چهره مشخص بوده و بیشتر متقاضیان این نوع بینی خانم ها می باشند. همچنین باید بگوییم که بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی نمود. با مراجعه به بهترین جراح زیبایی صورت و بینی در شیراز می توانید نتیجه بسیار خوبی را در پیش داشته باشید.

جراحی زیبایی بینی-دکتر شاکری

جراحی بینی نیمه فانتزی

در بسیاری از موارد افراد علاقمند به داشتن بینی طبیعی با پل صاف نیستند و در عین حال ، شدت انحنای موجود در بینی فانتزی را نیز دوست ندارند ، به همین دلیل اقدام به عمل بینی نیمه فانتزی می کنند. در بینی نیمه فانتزی ، ارتفاع بینی بسیار کوچک شده و قوس بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد خواهد شد ؛ در واقع در این بینی زاویه نوک آن تا لب بالا ، حدود 95 الی 100 درجه می باشد ؛ جراحی بینی در شیراز به فرم نیمه فانتزی ، تنها برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی هستند.

عمل زیبایی بینی با لیزر

امروزه ، تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی با لیزر دیده یا شنیده ایم که باید بگوییم هنوز علم پزشکی در حوزه لیزر ، آنقدر پیشرفت نکرده که بتواند با لیزر تغییراتی در استخوان ایجاد کرد. بهتر است بدانید که لیزر ، تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می گردد.

امکان برگشت پذیری بینی بعد از جراحی زیبایی وجود دارد ؟

گاهی افراد به دلیل اینکه ترس از برگشت پذیری بینی خود را دارند ، از انجام عمل زیبایی بینی در شیراز خودداری می کنند ؛ در این باره باید گفت که در گذشته عمل بینی به صورت کاهنده انجام می شد و بخشی از بافت بینی برداشته می شد ؛ این کار موجب می شد که پس از گذشت چند سال بینی تا حدودی به حالت قبلی بر گردد یا نوک آن افتاده شود. اما امروزه ، برای جلوگیری از بروز این عوارض ، در بینی گرافت گذاری شده و با تقویت آن ، تداوم جراحی بینی در شیراز را افزایش می دهند و بینی هیچ وقت افتاده نخواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد :

اقدامات قبل از جراحی راینوپلاستی به دو بخش انتخاب دکتر بینی و نکات قبل از جراحی بینی تقسیم می شود.

جراحی زیبایی بینی

انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز

 • از آن جا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود پس فرد زمان کافی را برای انتخاب یک پزشک بینی خوب دارد.
 • برای انتخاب یک دکتر بینی می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا به عنوان مثال در گوگل بهترین دکتر بینی در شیراز را جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به پزشک بگویید تا او به درستی شما را راهنمایی نماید.
 • برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراح را مشاهده کنید و میزان رضایت بیماران او را بسنجید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سلمان شاکری ، می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

نکات قبل از جراحی بینی

 1. آزمایشاتی را که پزشک تجویز نموده است به طور کامل انجام داده و نتیجه آن را برای بررسی های بیشتر به پزشک نشان دهید.
 2. در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو استفاده می کنید حتما به اطلاع پزشک خود برسانید.
 3. به مدت دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید.
 4. بیمار شب قبل از جراحی بینی در شیراز ، شام سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از جراحی چیزی میل نکند و ناشتا برای جراحی رینوپلاستی مراجعه نماید.
 5. در روز جراحی یک الی دو نفر همراه با خود داشته باشد.
 6. بانوان بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای عمل زیبایی مراجعه کنند.
 7. آقایان پیش از مراجعه ریش و سبیل خود را بتراشند.

آنچه باید در مورد آزمایشات قبل از عمل بینی بدانید

شما قرار است یک جراحی را پشت سر بگذارید بنابراین انتظار داشته باشید که جراح از شما درخواست کند یک سری از آزمایشات و عکس برداری را پیش از پروسه به انجام برسانید. هدف اصلی این اقدام تشخیص دادن بیماری هایی است که شاید هیچ علائمی تاکنون از خود بروز نداده اند اما می توانند روند عمل را مختل کنند. جراحی بینی در شیراز با بیهوشی کامل انجام می شود بنابراین سنجش میزان سلامتی شما از اهمیت زیادی برخوردار است. بدین منظور آزمایشات زیر از سوی دکتر تجویز شده و پس از تایید ایشان می توانید برای این پروسه آماده شوید.

عکسبرداری از صورت

عکس سی تی اسکن که نمایی کامل از استخوان های بینی شما به نمایش می گذارد می تواند محل قرارگیری استخوان میانی بینی، وجود پولیپ، انحراف بینی و هر مشکلی که منجر به اختلال عملکردی دماغ می شود را مشخص نماید. بهتر است بدانید که فضا برای همزمانی انجام انحراف بینی یا پولیپ در حین جراحی زیبایی بینی فراهم است بنابراین این تصویر بسیار کمک کننده خواهد بود.

آزمایش خون

در خون تمام فاکتورهای سلامت را می توان مشاهده نمود. اگر فرد به بیماری کم خونی شدید دچار یا از مشکلات انعقادی خون در رنج باشد، عمل بینی سلامت وی را تهدید می کند. در طی یک نمونه گیری ساده می توان فاکتورهای زیر را بررسی و برای عمل تصمیم گیری کرد

 1. آزمایش شمارش گلبول های سفید و قرمز خون
 2. ناهنجاری های انعقادی خون
 3. ایدز

نوار قلب و عکس از سینه

این دو مورد را نمی توان جزو ضروریات جراحی زیبایی بینی در نظر گرفت و تنها بسته به بیماری های قبلی فرد از سوی جراح تجویز می شوند. عامل دیگری که منجر به الزام این دو تست می گردد سن فرد متقاضی عمل است. اگر فرد در دهه چهارم زندگی خود باشد و برای راینوپلاستی اقدام کند باید سلامت قلب و ریه فرد طی این دو آزمایش تایید شود

دوران نقاهت

بر خلاف تصور بیماران ، دوران نقاهت عمل بینی در شیراز ، طولانی نبوده و تقریبا بین 7 الی 10 روز می باشد و افراد پس از این مدت ، می توانند به انجام امور شخصی خود بپردازند ؛ لازم به ذکر است ، رعایت دقیق دستورالعمل های پزشک موجب تسریع در بهبودی افراد نیز می شود. توصیه های دکتر شاکری را مطالعه نموده و به آن ها عمل نمایید.

جراحی زیبایی بینی-دکتر شاکری

مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد :

 1. داروهایی را که پزشک تجویز نموده است به طور کامل مصرف کنید.
 2. هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالش زیر سر خود قرار دهید.
 3. به مدت دو هفته بعد از عمل بینی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکنید.
 4. به مدت دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی ، از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید ؛ چرا که باعث اختلال در روند بهبودی می شود.
 5. از مواد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارد ؛ مانند ته دیگ ، سیب ، ذرت و غیره اجتناب کنید و غذاهایی ؛ همچون سوپ رقیق ، سیب زمینی آب پز ، سبزیجات پخته شده میل کنید.
 6. به مدت دو ماه بعد از جراحی بینی در شیراز ، از زدن عینک خودداری کنید و در صورت لزوم از لنز استفاده کنید.
 7. به منظور کنترل و درمان کبودی و تورم صورت ، تا دو روز از کمپرس یخ استفاده کنید.
 8. استفاده از آناناس و آب کرفس در کاهش تورم و کبودی و همچنین بهبود زخم ها موثرند.
 9. از انجام فعالیت های سنگین ؛ همچون بلند کردن اجسامی که وزن آن ها بیشتر از دو کیلو است ، خودداری نمایید.
 10. تا چند مدت نباید به استخر بروید و از شنا کردن بپرهیزید.
 11. طی دوران نقاهت ، سعی کنید بیشتر از لباس های گشاد و راحتی که دارای زیپ یا دکمه هستند ، استفاده کنید.
 12. توجه داشته باشید که گچ به مدت یک هفته بر روی بینی قرار دارد و نباید خیس شود ؛ به همین دلیل بهتر است در این مدت به حمام نروید یا از شستن موهای خود پرهیز کنید.
 13. با دهان باز عطسه یا سرفه نمایید.
 14. از تخلیه شدید بینی خود پرهیز کرده و سعی کنید با صدای بلند فریاد نزنید ؛ همچنین خنده خود را کنترل کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 15. تا مدتی در معرض حرارت یا تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 16. از رفتن به محل های پر تردد خودداری کنید.
 17. چسب بینی را به طور مرتب و طبق دستورالعمل استفاده کنید.
 18. برای شستن دندان های خود از مسواک نرم استفاده کنید.
 19. برای شستن زخم و محل بخیه های خود از سرنگ و پنبه استفاده کنید.
 20. به هیچ عنوان برای پاک کردن داخل بینی خود از گوش پاک کن استفاده نکنید.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی بینی در شیراز چقدر است ؟

در حالت کلی ، مدت زمان مورد نیاز به منظور انجام جراحی زیبایی بینی ، 1 الی 3 ساعت می باشد ؛ اما این مدت زمان ، با توجه به میزان مشکلات و ناهنجاری های افراد تغییر می کند. بهترین جراح بینی در شیراز در این خصوص در جلسه مشاوره صحبت خواهد کرد.

جراحی زیبایی بینی-دکتر شاکری

بهترین سن عمل بینی در شیراز

جراحان ، به افراد زیباجو توصیه به انجام عمل زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می کنند ؛ چرا که در این زمان ، رشد بینی کامل شده و انجام عمل جراحی بینی در شیراز ، سبب تداخل در رشد آن نمی گردد.

عوارض عمل زیبایی بینی چیست ؟

جراحی بینی در شیراز ، روشی ایمن بوده و در صورتی که توسط پزشک ماهر و با تجربه ، انجام گرفته و بیماران نیز در رعایت نکات مورد نیاز در دوران نقاهت آن سهل انگاری نکنند ؛ هیچ گونه خطر و عوارضی در پی آن ، افراد را تهدید نمی کند. لازم به ذکر است ، بروز تورم و کبودی بعد از عمل بینی در افراد مسئله ای طبیعی بوده که با گذشت زمان ، برطرف می شود ؛ بنابراین در این باره نگران نباشید.

نمونه کار دکتر سلمان شاکری :

هزینه عمل بینی در شیراز چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی زیبایی بینی در شیراز ، بر طبق پارامترهای بسیاری تعیین می گردد ؛ از این رو ، در هر فرد متغیر می باشد ؛ افرادی که تمایل به آگاهی از هزینه دقیق عمل زیبایی بینی را دارند ، باید به دکتر عمل بینی خوب در شیراز مراجعه نمایند.

راه های موثر برای کمک به کاهش ورم بینی بعد از جراحی

به هر حال تورم بعد از انجام رینوپلاستی امری اجتناب ناپذیر می باشد با این وجود راهکارهایی وجود دارد که از تشدید ورم بینی بعد از جراحی جلوگیری کرده و موجب کاهش تورم می شود. در ادامه به برخی از این نکات اشاره شده است :

 1. بالا نگه داشتن سر : توصیه می شود از خم کردن سر بعد از عمل خودداری نمایید ، در صورتی که نیاز به انجام کاری داشتید ، بهتر است از شخص دیگری کمک بگیرید ؛ چرا که با خم کردن سر ، فشار خون در سر افزایش پیدا کرده و این موضوع می تواند سبب خونریزی و تورم بیشتر بافت های بینی شود. همچنین لازم است به این نکته در هنگام استراحت کردن و خوابیدن نیز توجه داشته باشید و سر خود را در ارتفاع بلندتری نسبت به بدن قرار دهید ؛ به این ترتیب آب میان بافتی خارج شده و ورم بینی کاهش پیدا می کند.
 2. استفاده از کمپرس سرد : استفاده از کمپرس به ویژه در ساعات اولیه بعد از انجام جراحی بینی در شیراز ، بیشترین تاثیر را در کاهش ورم و کبودی های بعد از جراحی دارد. لازم است زمانبندی درستی در رابطه با استفاده از کمپرس یخ داشته باشید. بهتر است هر 1 ساعت برای 15 الی 20 دقیقه کمپرس را در نواحی گونه ، پیشانی و اطراف چشم خود نگه دارید. بهتر است کمپرس درون حوله و یا دستمال پیچیده شده و سپس مورد استفاده قرار بگیرد تا پوست دچار سوختگی ناشی از سرما نشود.
 3. اجتناب از مصرف سیگار و الکل : اگر به دنبال بهبودی و ریکاوری سریع بعد از عمل بینی در شیراز هستید ، لازم است حتما مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید.
 4. آبرسانی به بدن : برای کاهش احتمال وقوع احتباس مایعات توصیه می شود آب و مایعات زیادی مصرف کنید. همچنین لازم است مصرف نمک را کاهش دهید ؛ چرا که نمک آب بدن را کاهش می دهد.
 5. اجتناب از ورزش و فعالیت های سنگین : برای کمک به کاهش ورم بینی بعد از عمل توصیه می شود از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید و استراحت کافی داشته باشید.

پاسخ به سوالات متداول جراحی بینی

بعد از انجام عمل بینی تا چه مدت باید از چسب استفاده شود ؟

مدت زمان استفاده از چسب بینی به نوع بینی و همچنین نظر پزشک بستگی دارد. به صورت کلی لازم است بیماران پس از برداشتن گچ بینی به مدت یک الی سه ماه به بینی خود چسب بزنند. نحوه چسب زدن به بینی و چگونگی تعویض آن توسط جراح بینی شیراز به شما آموزش داده خواهد شد.

آیا مشکلات تنفسی بعد از انجام عمل زیبایی بینی طبیعی است ؟

لازم است بدانید که جراحی بینی در شیراز با هدف بهبود ظاهر و تنفس بیماران انجام می شود. اختلال در تنفس در هفته های اول بعد از جراحی به دلیل تورم بینی طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد اما اگر با گذشت زمان همچنان امکان راحت نفس کشیدن از راه بینی وجود نداشت ، لازم است به پزشک برای بررسی بیشتر مراجعه نمایید.

برای تمیز کردن بینی می توان فین کرد ؟

فین کردن فشار زیادی به بافت های در حال ترمیم بینی وارد می کند به همین دلیل حداقل تا یک ماه از فین کردن باید خودداری کنید. برای تمیز کردن بینی می توانید از قطره های بینی و یا سرم شستشو استفاده نمایید.

جراحی بینی برای چه نوع پوستی بهتر است ؟

کیفیت و ضخامت پوست در نتیجه عمل زیبایی بینی تاثیر زیادی دارد. پوست بسیار نازک توانایی پوشش ساختار داخلی بینی را نداشته ؛ از این رو این ساختمان داخلی بینی به صورت برآمدگی هایی در ظاهر بینی نمایان می شوند ، پوست ضخیم نیز مانع از دیده شدن ظرافت های جراحی می شود ؛ بنابراین افرادی که پوست آن ها دارای خاصیت انعطاف پذیری بالا ، همراه با ضخامت مناسب است ، از انجام این جراحی نتایج خوبی را دریافت می کنند.

باردار شدن بعد از عمل زیبایی بینی مشکلی ایجاد نمی کند ؟

برای بارداری بعد از انجام جراحی بینی توصیه می شود ، حداقل 6 ماه صبر نمایید تا روند بهبودی و ترمیم زخم ها کامل شود.

آیا بعد از جراحی بینی دردی را تجربه خواهید کرد؟

بعد از اینکه جراحی شما به پایان رسید پزشک یک عامل بی حسی با تاثیر طولانی مدت را برروی پوست شما اعمال می نماید. بنابراین با انجام عمل بینی تنها مقدار متوسط یا کمی درد را احساس خواهید کرد ، اما در برخی موارد ممکن است درد کمی شدید تر شود. درد با گذشت چند روز الی یک هفته بعد از این پروسه از بین می رود. در صورتی که پزشک شما اجازه این کار را داده باشد می توانید بعد از جراحی بینی از داروهای مسکن بدون نسخه برای کاهش و کنترل درد مصرف نمایید تا این دوره بگذرد و درد شما به پایان برسد. دقت داشته باشید که با جراح خود در ارتباط باشید و برای هر موردی از او مشورت بگیرید تا اقدام نادرستی را انجام ندهید و آسیبی به خود نرسانید.

بعد از جراحی بینی چه رخ می دهد

بعد از انجام این پروسه اقدامات زیر انجام می شود :

 • بعد از این جراحی شما یک اسپیلیت را در بینی میگذارند تا تورم را به حداقل برساند و بعد از این پروسه شکل نهایی و حاصل شده بینی شما را حفظ نماید. شما نیاز دارید تا به مدت یک الی دو هفته بعد از این عمل از اسپیلیت استفاده نمایید
 • همچنین یک بانداژ گاز استریل برروی بینی و داخل آن قرار می گیرد شما می توانید ای بانداز را با توجه به دستور پزشک 24 الی 48 ساعت بعد از رینوپلاستی خود باز نمایید
 • بعد از این پروسه کبودی و تورم در اطراف بینی و زیر چشم شما قابل مشاهده می باشد که با گذشت چند هفته و انجام اقدامات لازم از بین می روند. همچنین به مدت یکسال نیز ورم در صورت را مخصوصا صبح ها هنگام بیدار شدن تجربه خواهید نمود