جراحی بینی گوشتی چیست ؟

جراحی بینی گوشتی : جراحان بینی برای اینکه افراد متقاضی از  جراحی زیبایی بینی نتایج ایده آلی را به دست آورند ؛ با توجه به ویژگی های بینی ، آن را به بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم کرده اند.

 

جراحی بینی گوشتی

 

بینی گوشتی چیست ؟

به بینی که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد و در اطراف سوراخ های بینی غدد چربی زیادی داشته باشد و نوک بینی در آن گرد باشد ؛ بینی گوشتی گفته می شود. افرادی که دارای این نوع بینی هستند ، بهتر است برای انجام جراحی بینی گوشتی به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه کنند.

برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی می توانید به مقاله جراح بینی مراجعه کنید تا به درستی بتوانید جراح بینی مورد نظر خود را انتخاب کنید و از نتیجه جراحی زیبایی بینی نتیجه ایده آلی را به دست آورید.

جراحی بینی گوشتی به شرح ذیل می باشد :

جراح بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی با توجه به مهارت خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته را انتخاب می کند و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می نماید.

  • در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید.
  • اما در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

جراحی بینی گوشتی

نتیجه جراحی بینی  گوشتی

جراحی بینی به طور کلی دارای سه نتیجه فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی است که با توجه به ویژگی های ساختاری بینی گوشتی اعم از پوست ضخیم و اسکلت ضعیف می باشد.

ورم ناشی از جراحی بینی گوشتی

بروز ورم بعد از جراحی بینی امری کاملاً طبیعی بوده و تمامی افرادی که این جراحی زیبایی را انجام داده اند ، با این عارضه مواجه شده اند.

هرچند میزان ورم در همه افراد یکسان نیست و به عواملی ؛ همچون ویژگی های بدن آن ها ، شدت و میزان ایراد در بینی و غیره بستگی دارد ولی به طور کلی می توان گفت که ورم در بینی های گوشتی به دلیل ساختار ضعیف و پوست ضخیمی که دارند ، بیشتر از بینی های استخوانی است.

روش های کاهش ورم ناشی از جراحی بینی

ورم بینی به مرور زمان کاهش می یابد و بعد از گذشت حدود 1 تا 2 سال به طور کامل برطرف می شود ؛ ولی با رعایت برخی موارد می توان در روند فروکش نمودن تورم ، سرعت ایجاد کرد که در ادامه ، برخی از آن ها را توضیح خواهیم داد.

تغذیه

تغذیه ؛ نقش زیادی در تشدید یا کاهش ورم بینی دارد ، به طوری که :

  • خوردن مواد غذایی سفت به دلیل اینکه برای هضم نیازمند جویدن زیاد هستند ، موجب شدت یافتن ورم بینی می شود ، به همین دلیل افراد باید برای مدتی از غذاهای آبکی و نرم استفاده کرده و از خوردن ته دیگ و میوه های سفتی همچون هویج خودداری نمایند.
  • ماده سدیم باعث تشدید ورم بینی می شود ؛ بنابراین ، افراد باید حتی الامکان از مصرف غذاهایی که در پخت آن ها نمک و همچنین ادویه زیادی به کار رفته است اجتناب نمایند.
  • برخی از افراد و پزشکان بر این باورند که مصرف آب کرفس و آب آناناس تازه در کاهش ورم بینی موثر است ، بهتر است که مصرف آن ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

عوارض جراحی زیبایی بینی

در صورتی که جراحی زیبایی بینی توسط جراح بینی بی تجربه و بدون مهارت انجام گیرد ، احتمال بروز مشکلات بسیاری ؛ همچون مشکلات تنفسی ، عدم رضایت از فرم ظاهری بینی ، سوراخ شدن تیغه میانی بینی ، غیر قرینه بودن حفره های بینی ، بی حسی ، عفونت ، درد شدید و غیره در بیماران وجود دارد ؛ اما در صورتی که جراح بینی مورد نظر بیمار به اندازه کافی در این زمینه تجربه و مهارت داشته باشد ، نه تنها هیچ گونه عوارضی پس از عمل زیبایی بینی بیماران را تهدید نمی کند ؛ بلکه آن ها از نتیجه جراحی زیبایی بینی نیز رضایت کامل خواهند داشت.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی

طبق مطالعات صورت گرفته ، بهترین سن جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد ؛ اتمام سن بلوغ در دختران ، پایان سن 16 سالگی و در پسران ، پایان سن 18 سالگی می باشد ؛ بنابراین افراد پس از گذشت این سن می توانند جهت انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنند.

بسیاری از افراد خواستار اطلاع از علت انجام جراحی زیبایی بینی ، پس از این سن می باشند ؛ که در ذیل به آن اشاره شده است :

بینی از بدو تولد رشد خود را آغاز کرده و رشد آن تا پایان سن بلوغ ادامه دارد و تا زمانی که رشد بینی کامل نشده و اتمام نیافته است ، امکان انجام عمل زیبایی بینی وجود ندارد.

علت دیگر در رابطه با انجام جراحی زیبایی بینی پس از اتمام سن بلوغ ، بدین دلیل می باشد ، که برخی از غضروف های بینی تا پایان سن بلوغ وظیفه رشد برخی از اعضا صورت را به عهده دارند ، بنابراین انجام عمل زیبایی بینی قبل از این سن ، سبب بروز تداخل در رشد اعضا صورت می شود.

جراحی بینی گوشتی

ورزش بعد از جراحی بینی

افراد باید بعد از جراحی بینی گوشتی به مدت 1 هفته به استراحت مطلق پرداخته و از یک شخص همراه برای انجام کارهای روزمره خود کمک بگیرند.

به دلیل تاثیری که پایین انداختن سر به سمت پایین و انجام فعالیت های سنگین در تشدید ورم بینی دارد ؛ بهتر است به مدت 1 هفته سر خود را به پایین نینداخته و انجام ورزش های سنگین را به 6 ماه بعد از جراحی بینی گوشتی موکول نمایید.

رابطه زناشویی

هیجان موجب زیاد شدن گردش خون در سر و صورت افراد شده و همین امر موجب شدت یافتن ورم بینی می شود از آنجایی که برقراری رابطه زناشویی با هیجان همراه است لذا بهتر است به مدت 2 هفته از برقراری آن بپرهیزید.

برگشت پذیری بینی های گوشتی

بسیاری از افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند ، در رابطه با برگشت پذیری بینی های گوشتی اظهار نگرانی می کنند ، در این باره باید ذکر شود که در گذشته به علت استفاده از تکنیک های غیر استاندارد احتمال بازگشت فرم ظاهری بینی های گوشتی به شکل اولیه خود وجود داشت ، اما در حال حاضر جراحان بینی برای انجام جراحی بینی گوشتی ، از تکنیک های نوین و استاندارد استفاده می کنند که احتمال بازگشت پذیری بینی های گوشتی را بسیار کاهش داده و به حداقل رسانده است.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر می شود که باید بگوییم هنوز علم در حوزه لیزر آن قدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کرد ، بهتر است بدانید که لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر می باشد؟

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی با توجه به فاکتورهای بسیار متغیر می باشد. به این نکته توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سلمان شاکری ، جراح بینی شیراز می توانید به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال از طریق وب سایت یا صفحه ایسنتاگرام سوالات خود را بپرسید.