جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : جراحان بینی برای اینکه افراد متقاضی برای انجام جراحی زیبایی بینی نتیجه ایده آلی را از آن به دست آورند با توجه به ویژگی های بینی آن را به بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم کرده اند.

 

جراحی بینی گوشتی

 

بینی گوشتی چیست ؟

به بینی که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد و در اطراف سوراخ های بینی غدد چربی زیادی داشته باشد و نوک بینی در آن گرد باشد بینی گوشتی گفته می شود.

افرادی که دارای این نوع بینی هستند بهتر است برای انجام جراحی بینی گوشتی به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه کنند.

برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی می توانید به مقاله جراح بینی مراجعه کنید تا به درستی بتوانید جراح بینی مورد نظر خود را انتخاب کنید و از نتیجه جراحی زیبایی بینی نتیجه ایده آلی را به دست آورید.

جراحی بینی گوشتی به شرح ذیل می باشد:

جراح بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی با توجه مهارت خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته را انتخاب می کند و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می نماید.

  • در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید.
  • اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

نتیجه جراحی بینی  گوشتی

جراحی بینی به طور کلی دارای سه نتیجه فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی است که با توجه به ویژگی های ساختاری بینی گوشتی اعم از پوست ضخیم و اسکلت ضعیف تنها می توان آن را به فرم طبیعی و نیمه فانتزی جراحی کرد و امکان جراحی آن به فرم فانتزی وجود ندارد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

ورم ناشی از جراحی بینی گوشتی

بروز ورم بعد از جراحی بینی امری کاملاً طبیعی بوده و تمامی افرادی که این جراحی زیبایی را انجام داده اند با این عارضه مواجه شده اند.

هرچند میزان ورم در همه افراد یکسان نیست و به عواملی همچون ویژگی های بدن آن ها، شدت و میزان ایراد در بینی و غیره بستگی دارد ولی به طور کلی می توان گفت که ورم در بینی های گوشتی به دلیل ساختار ضعیف و پوست ضخیمی که دارند بیشتر از بینی های استخوانی است.

روش های کاهش ورم ناشی از جراحی بینی

ورم بینی به مرور زمان کاهش می یابد و بعد از گذشت حدود ۱ تا ۲ سال به طور کامل برطرف میشود ولی با رعایت برخی موارد می توان در روند فروکش نمودن تورم سرعت ایجاد کرد که در ادامه برخی از آن ها را توضیح خواهیم داد.

تغذیه

تغذیه نقش زیادی در تشدید یا کاهش ورم بینی دارد به طوری که:

  • خوردن مواد غذایی سفت به دلیل اینکه برای هضم نیازمند جویدن زیاد هستند موجب شدت یافتن ورم بینی می شود، به همین دلیل افراد می بایست برای مدتی از غذاهای آبکی و نرم استفاده کرده و از خوردن ته دیگ و میوه های سفتی همچون هویج خودداری نمایند.
  • ماده سدیم باعث تشدید ورم بینی می شود بنابراین افراد باید حتی الامکان از مصرف غذاهایی که در پخت آن ها نمک و همچنین ادویه زیادی به کار رفته است اجتناب نمایند.
  • برخی از افراد و پزشکان بر این باورند که مصرف آب کرفس و آب آناناس تازه در کاهش ورم بینی موثر است، بهتر است که مصرف آن ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

جراحی بینی گوشتی

 

ورزش بعد از جراحی بینی

افراد باید بعد از جراحی بینی گوشتی به مدت ۱ هفته به استراحت مطلق پرداخته و از یک شخص همراه برای انجام کارهای روزمره خود کمک بگیرند.

به دلیل تاثیری که پایین انداختن سر به سمت پایین و انجام فعالیت های سنگین در تشدید ورم بینی دارد بهتر است به مدت ۱ هفته سر خود را به پایین نیانداخته و انجام ورزش های سنگین را به ۶ ماه بعد از جراحی بینی گوشتی موکول نمایید.

رابطه زناشویی

هیجان موجب زیاد شدن گردش خون در سر و صورت افراد شده و همین امر موجب شدت یافتن ورم بینی می شود از آنجایی که برقراری رابطه زناشویی با هیجان همراه است لذا بهتر است به مدت ۲ هفته از برقراری آن بپرهیزید.

 

جراحی بینی گوشتی

 

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر می شود که باید بگوییم هنوز علم در حوزه لیزر آن قدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کرد، بهتر است بدانید که لیزر تنهای باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر می باشد؟

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه آزمایشات و عکسبرداری ها ، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان ، هزینه جلسات معاینه و داروها و غیره تعیین می شود.

به این نکته توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سلمان شاکری ، جراح بینی شیراز می توانید به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید و در صورتداشتن سوال از طریق وب سایت یا صفحه ایسنتاگرام سوالات خود را بپرسید.

 

درباره دکتر شاکری

دکتر سلمان شاکری متخصص و جراح فک و صورت، جراح زيبایی صورت بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 10 + دوازده =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram