جراحی بینی استخوانی

جراحان بینی با توجه به میزان ضخامت پوست و استحکام اسکلت بینی ، بینی را به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم کرده اند، در این مقاله می خواهیم به جراحی بینی استخوانی بپردازیم.

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست نازک و اسکلت محکم داشته باشد کسانی که دارای این نوع بینی هستند در جراحی زیبایی بینی می توانند مدل بینی فانتزی یا عروسکی ، مدل بینی طبیعی و غیره را انتخاب کنند وبهترین نتیجه را به دست آورند.

جراح بینی در جراحی بینی استخوانی با حفظ عملکرد بینی ایرادات ذیل را برطرف می کند:

  1. قوز روی بینی
  2. انحراف بینی
  3. کجی بینی
  4. افتادگی نوک بینی
  5. بیش از اندازه بزرگ بودن بینی
  6. بزرگی سوراخ های بینی
  7. غیر قرینگی بینی

 

جراحی بینی استخوانی

 

جراحی بینی استخوانی چگونه انجام می شود؟

در جراحی زیبایی بینی استخوانی ، جراح بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته را انتخاب می کند.

  • جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز ، بهترین جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ( تیغه بین سوراخ های بینی ) ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند.

در این روش روش جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی دید بهتری بر روی ایرادات موجود بر روی بینی داشته و احتمال بروز غیر قرینگی بسیار کم می باشد.

  • جراحی بینی بسته

در این روش جراحی زیبایی بینی هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود، در این روش میزان تورم و کبودی نسبت به روس باز کمتر بوده اما دسترسی به نوک بینی کمی دشوار می باشد.

عمل بینی استخوانی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی بدون جراحی هستیم باید بگوییم که هنوز علم در حوزه لیزر آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی در اسکلت بینی ایجاد کرد، لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان و غیره تعیین می شود.

به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

جراح زیبایی صورت و بینی

درباره دکتر شاکری

دکتر سلمان شاکری متخصص و جراح فک و صورت، جراح زيبایی صورت بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نه + دوازده =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram