تزریق چربی

جوانسازی و داشتن چهره ای جوان و زیبا برای تمام افراد مخصوصاً بانوان اهمیت بالایی دارد. امروزه استفاده از کرم ها و ماسک های متفاوتی برای حجم دهی صورت و رفع خطوط عمیق چهره استفاده می شود ؛ ولی به طور معمول اینگونه روش ها ، نتایج بسیار کوتاه مدتی دارند. به همین دلیل یکی از روش های محبوب برای حجم دهی صورت و رفع مشکلات پوست چهره انجام تزریق چربی می باشد که میزان ماندگاری خوبی دارد. چربی مورد نیاز به طور معمول از ران و شکم خود بیمار برداشته می شود به همین دلیل روش ایمن تری است و نتایج حاصل از آن بسیار شگفت انگیز است. برای دیدن نمونه کارهای دکتر سلمان شاکری ، بهترین جراح زیبایی صورت و بینی شیراز ، می توانید به گالری تصاویر و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه بفرمایید.

تزریق چربی - دکتر سلمان شاکری

روند تزریق چربی چگونه است ؟

تزریق چربی صورت ، روندی است که چربی خود بیمار برای درمان حجم از دست رفته صورت استفاده می شود ؛ چربی تزریق شده ، حرکت نکرده یا تغییر موقعیت نمی دهد ، چون با بافت زنده ، تلفیق می شود ؛ تزریق های صورت ، می تواند نتایج دائمی و ماندگار را به دست داده و دارای حداقل زمان از کار افتادگی بعد از جراحی ( دوران نقاهت ) ، می باشد.

مراحل درمان تزریق چربی به شرح زیر می باشد :

بی حسی : گزینه های بی حسی شامل داروی آرامبخش خوراکی ، تزریق سالین استریل ، لیدوکائین ، بی حسی درون وریدی ملایم و بی حسی موضعی می باشد.

برداشتن چربی : چربی خود فرد با یک سوزن کوچک هیپودرمیک یا یک کانول ویژه با ساکشن محدود ، استخراج می شود ؛ سلول های چربی سالم ، بهترین نتایج ایمپلنت مجدد را به دست می دهند.

خالص سازی چربی : چربی استخراج شده ، در یک دستگاه سانتریفیوژ برای استخراج مایعات اضافی و برای جدا کردن سلول های آسیب دیده و بر جای گذاشتن سلول های چربی دست نخورده برای تزریق مجدد ، قرار داده می شود ؛ در برخی موارد ، مواد اولیه دیگر ، برای افزایش ماندگاری درمان ( مثل ویتامین C ، سرم آلبومین ) اضافه می شود.

ایمپلنت مجدد چربی : با استفاده از یک سوزن هیپودرمیک کوچک تر ، چربی خالص شده ، به آرامی از برش های ریز پوست به بافت ناحیه گیرنده با استفاده از تکنیک میکرو دراپلت برای تضمین صاف یکدست در ناحیه درمان ، تزریق می شود.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

 • تزريق چربي یکی از بهترین روش های افزایش حجم چهره و گونه گذاری است به همین دلیل امروزه متقاضیان بسیار زیادی دارد.
 • این پروسه نوعی روش غیرتهاجمی است و تمام متقاضیان می دانند که نتایج حاصل از این روش ، ماندگاری دائمی ندارد. افرادی که اقدام به انجام این روش می کنند ، مایلند بدانند که میزان ماندگاری چربی ها به چه صورت است.
 • چربی تزریق شده از بدن خود فرد برداشته می شود و همانند یک چربی ، بر اثر فعالیت های شدید از بین می رود. در نتیجه میزان فعالیت فرد در ماندگاری چربی تزریق شده تاثیرگذار است و چربی تزریق شده در ورزشکاران، ماندگاری کمتری دارد.
 • هرچند که این تکنیک به نسبت روش های دیگری چون تزریق ژل و تزریق بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد.
 • یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با تزریق چربی در شیراز ، در این باره می باشد که نتیجه این روش از جوانسازی ، دائمی نبوده و در صورت عدم رضایت برگشت پذیر خواهد بود ؛ لازم به ذکر است در صورت رضایت از نتیجه آن نیز می توان تزریق مجدد انجام داد.

تزریق چربی - دکتر شاکری

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

همانطور که می دانید افزایش سن سبب بروز چین و چروک هایی بر روی پوست صورت می شود ، بروز این تغییرات جوانی و شادابی پوست صورت افراد را تحت تاثیر قرار داده و سبب پیرتر به نظر رسیدن آن ها می شود ؛ تزريق چربي به صورت ، یکی از روش های جوانسازی است که به رفع چین و چروک های پوستی می پردازد لازم به ذکر است که چربی خاصیت پرکنندگی نیز داشته و سبب پرتر شدن صورت می شود ؛ بنابراین با تزریق کردن چربی ، علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی می توان ظاهر استخوانی و لاغر صورت را نیز برطرف کرد. نکته بسیار مهم در رابطه با این پروسه ، در این باره می باشد که بدن نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد ؛ زیرا همانطور که می دانید چربی تزریقی از خود بدن گرفته شده است.

عوارض تزريق چربي

معمولا بیمارانی که این پروسه را انجام داده اند ، شاهد بروز کمی تورم و کبودی در آن ناحیه خواهند بود ؛ در این باره باید ذکر شود که بروز تورم و کبودی و حتی کمی قرمزی پس از تزریق چربی ، مسئله ای طبیعی بوده که با انجام مراقبت های مورد نیاز در طی چند روز برطرف می شود. بنابراین می توان گفت تزريق چربي ، عوارض خاصی نداشته و افراد با خیال راحت می توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند. عفونت ، بی حسی ، آمبولی ، غیرقرینگی ، حساسیت به مواد بی حسی ، از بین رفتن بافت اصلی پوست ، عدم دریافت نتایج مطلوب و غیره از عوارضی هستند که در صورت انجام این پروسه توسط پزشک بی تجربه ، بروز می یابند ؛ بنابراین ، به منظور جلوگیری از مواجه با موارد فوق در انتخاب بهترین جراح زیبایی شیراز ، بسیار دقت نمایید.

سوالات رایج تزریق چربی

آیا تزریق کردن چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

خیر ، این پروسه زیبایی تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

نواحی شایع جهت برداشت چربی کدام اند ؟

نواحی تحتانی شکم ، پهلو ، ران ، باسن ، ناحیه داخلی زانو و غیره.

آیا این پروسه زیبایی دردناک است ؟

همانطور که در فوق ذکر شد این پروسه ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود ؛ بنابراین بیماران در حین انجام آن درد را احساس نخواهند کرد ، در صورتی که آستانه تحمل درد افراد بسیار پایین باشند ، آن ها می توانند از پزشک در خواست افزایش دوز بی حسی را داشته و از ایشان بخواهند تزریق چربی را با سوزنی بسیار ظریف انجام دهند.

آیا پس از این روش از جوانسازی نیاز به بستری می باشد ؟

خیر ؛ این عمل سرپایی بوده و بیمار پس از انجام آن ، مرخص می گردد.

آیا دوران نقاهت چربی تزریق کردن طولانی است ؟

خیر ؛ افرادی که تحت درمان با چربی قرار گرفته اند ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود پرداخته و به سرکار بازگردند.

سن مناسب برای تزریق چربی چه زمانی است ؟

این پروسه در افراد ، محدودیت سنی ندارد ؛ اما طبق گفته پزشکان ، بهتر است پس از سن 18 سالگی انجام گیرد.

تزریق به گونه - دکتر سلمان شاکری

هزینه این عمل در شیراز چقدر است ؟

مباحث مالی در هر زمینه ای اهمیت بالایی دارند و در مباحث جوانسازی به دلیل طرفداران بسیار زیاد، هزینه و پولی که باید خرج شود از توجه ویژه تری برخوردار است. تمام متقاضیان پیش از اقدام به تزریق چربی ، سوال می کنند که چه مقدار پول باید پرداخت شود و در اصل ، هزينه تزريق چربي چقدر است. متقاضیان باید بدانند که تعیین هزینه دقیق پیش از معاینه بیمار امکانپذیر نمی باشد زیرا فاکتورهای متفاوتی برای تعیین هزینه وجود دارد که پزشک پس از معاینه بیمار و بر اساس فاکتورهای مدنظر ، دستمزد خود را تعیین می کند.

کاندیدای مناسب این پروسه چه کسانی هستند ؟

 1. افرادی که دارای چین و چروک های پوستی هستند.
 2. کسانی که پری و برجستگی صورت آن ها از بین رفته است.
 3. افرادی که از نظر جسمانی و همچنین روانی در سلامت قرار داشته باشند.
 4. کسانی که از انجام این پروسه ، انتظارات واقع بینانه داشته باشند.

فیلم تزریق چربی توسط دکتر شاکری

مزایای تزریق چربی چیست ؟

از جمله مزایای انجام این پروسه توسط دکتر شاکری ، بهترین دکتر زیبایی شیراز به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • دوران نقاهت کوتاه
 • حداقل درد در طول درمان
 • گزینه ای خوب برای افراد دارای آلرژی به کلاژن بوین
 • می توان از آن به همراه دیگر فیلرهای صورت ، استفاده نمود .

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر سلمان شاکری

متخصص و جراح فک و صورت

نظرات

پیمایش به بالا