تزریق چربی

تزریق چربی : جوانسازی و داشتن چهره ای جوان و زیبا برای تمام افراد مخصوصاً بانوان اهمیت بالایی دارد. امروزه استفاده از کرم ها و ماسک های متفاوتی برای حجم دهی صورت و رفع خطوط عمیق چهره استفاده می شود ولی به طور معمول اینگونه روش ها ، نتایج بسیار کوتاه مدتی دارند.

به همین دلیل یکی از روش های محبوب برای حجم دهی صورت و رفع مشکلات پوست چهره انجام تزريق چربي می باشد که میزان ماندگاری خوبی دارد.

چربی موردنیاز به طور معمول از ران و شکم خود بیمار برداشته می شود به همین دلیل روش ایمن تری است و نتایج حاصل از آن بسیار شگفت انگیز است.

تزریق چربی

تزريق چربي در طی سه مرحله انجام می شود :

  • مرحله اول : برداشتن چربی از ناحیه موردنظر پزشک می باشد که به طور معمول نواحی ران و شکم به نواحی دیگر بدن ارجحیت دارند.
  • مرحله دوم : تصفیه چربی برداشته شده است.
  • مرحله سوم : چربي تصفیه شده به صورت تزريق می گردد.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

تزريق چربي یکی از بهترین روش های افزایش حجم چهره و گونه گذاری است به همین دلیل امروزه متقاضیان بسیار زیادی دارد.

تزريق چربي نوعی روش غیرتهاجمی است و تمام متقاضیان می دانند که نتایج حاصل از تزريق چربي ، ماندگاری دائمی ندارد.

افرادی که اقدام به تزريق چربي می کنند ، مایلند بدانند که میزان ماندگاری تزريق چربي به چه صورت است.

چربی تزریق شده از بدن خود فرد برداشته می شود و همانند یک چربی ، بر اثر فعالیت های شدید از بین می رود.

در نتیجه میزان فعالیت فرد در ماندگاری چربی تزریق شده تاثیرگذار است و چربی تزریق شده در ورزشکاران، ماندگاری کمتری دارد.

هرچند که تزريق چربي به نسبت روش های دیگری چون تزریق ژل و تزریق بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد و میزان ماندگاری بین 1 تا 3 سال نیز در بین افرادی که تزريق چربي داشته اند ، مشاهده شده است.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با تزريق چربي ، در این باره می باشد که نتیجه این روش از جوانسازی ، دائمی نبوده و در صورت عدم رضایت برگشت پذیر خواهد بود ؛ لازم به ذکر است در صورت رضایت از نتیجه آن نیز می توان تزریق مجدد انجام داد.

همه چیز در مورد تزريق چربي به صورت

همانطور که می دانید افزایش سن سبب بروز چین و چروک هایی بر روی پوست صورت می شود ، بروز این تغییرات جوانی و شادابی پوست صورت افراد را تحت تاثیر قرار داده و سبب پیرتر به نظر رسیدن آن ها می شود ؛ تزريق چربي به صورت ، یکی از روش های جوانسازی است که به رفع چین و چروک های پوستی می پردازد لازم به ذکر است که چربی خاصیت پرکنندگی نیز داشته و سبب پرتر شدن صورت می شود ؛ بنابراین با تزريق چربي ، علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی می توان ظاهر استخوانی و لاغر صورت را نیز برطرف کرد.

تزریق چربی

نکته بسیار مهم در رابطه با تزريق چربي ، در این باره می باشد که بدن نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد ؛ زیرا همانطور که می دانید چربی تزریقی از خود بدن گرفته شده است.

عوارض تزريق چربي

معمولا بیمارانی که تزريق چربي انجام داده اند ، شاهد بروز کمی تورم و کبودی در آن ناحیه خواهند بود ؛ در این باره باید ذکر شود که بروز تورم و کبودی و حتی کمی قرمزی پس از تزریق چربی ، مسئله ای طبیعی بوده که با انجام مراقبت های مورد نیاز در طی چند روز برطرف می شود.

بنابراین می توان گفت تزريق چربي ، عوارض خاصی نداشته و افراد با خیال راحت می توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند.

عفونت ، بی حسی ، آمبولی ، غیرقرینگی ، حساسیت به مواد بی حسی ، از بین رفتن بافت اصلی پوست ، عدم دریافت نتایج مطلوب و غیره از عوارضی هستند که در صورت انجام تزریق چربی توسط پزشک بی تجربه ، بروز می یابند ؛ بنابراین ، به منظور جلوگیری از مواجه با موارد فوق در انتخاب پزشک ، بسیار دقت نمایید.

سوالات رایج تزریق چربی

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

خیر ، تزریق چربی تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

نواحی شایع جهت برداشت چربی کدام اند ؟

نواحی تحتانی شکم ، پهلو ، ران ، باسن ، ناحیه داخلی زانو و غیره.

آیا تزریق چربی دردناک است ؟

همانطور که در فوق ذکر شد تزریق چربی ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود ؛ بنابراین بیماران در حین انجام آن درد را احساس نخواهند کرد ، در صورتی که آستانه تحمل درد افراد بسیار پایین باشند ، آن ها می توانند از پزشک در خواست افزایش دوز بی حسی را داشته و از ایشان بخواهند تزریق چربی را با سوزنی بسیار ظریف انجام دهند.

تزریق چربی

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

مباحث مالی در هر زمینه ای اهمیت بالایی دارند و در مباحث جوانسازی به دلیل طرفداران بسیار زیاد، هزینه و پولی که باید خرج شود از توجه ویژه تری برخوردار است.

تمام متقاضیان پیش از اقدام به تزريق چربي ، سوال می کنند که چه مقدار پول باید پرداخت شود و در اصل ، هزينه تزريق چربي چقدر است.

متقاضیان باید بدانند که تعیین هزینه دقیق پیش از معاینه بیمار امکانپذیر نمی باشد زیرا فاکتورهای متفاوتی برای تعیین هزینه وجود دارد که پزشک پس از معاینه بیمار و بر اساس فاکتورهای مدنظر ، دستمزد خود را تعیین می کند.

سن مناسب برای تزریق چربی چه زمانی است ؟

تزریق چربی در افراد ، محدودیت سنی ندارد ؛ اما طبق گفته پزشکان ، بهتر است پس از سن 18 سالگی انجام گیرد.

کاندیدای تزریق چربی چه کسانی هستند ؟

  1. افرادی که دارای چین و چروک های پوستی هستند.
  2. کسانی که پری و برجستگی صورت آن ها از بین رفته است.
  3. افرادی که از نظر جسمانی و همچنین روانی در سلامت قرار داشته باشند.
  4. کسانی که از تزریق چربی ، انتظارات واقع بینانه داشته باشند.

آیا پس از این روش از جوانسازی نیاز به بستری می باشد ؟

خیر ؛ این عمل سرپایی بوده و بیمار پس از انجام آن ، مرخص می گردد.

آیا دوران نقاهت تزریق چربی طولانی است ؟

خیر ؛ افرادی که تحت درمان با تزریق چربی قرار گرفته اند ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود پرداخته و به سرکار بازگردند.

مزایای تزریق چربی چیست ؟

ظاهر زیبا ، افزایش اعتماد به نفس ، بهبود بافت پوست ، مقرون به صرفه بودن ، جوانسازی پوست و از این قبیل موارد از مزایای تزریق چربی می باشند .

 

Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram