تزریق چربی

تزریق چربی : جوانسازی و داشتن چهره ای جوان و زیبا برای تمام افراد مخصوصاً بانوان اهمیت بالایی دارد.

امروزه استفاده از کرم ها و ماسک های متفاوتی برای حجم دهی صورت و رفع خطوط عمیق چهره استفاده می شود ولی به طور معمول اینگونه روش ها ، نتایج بسیار کوتاه مدتی دارند.

به همین دلیل یکی از روش های محبوب برای حجم دهی صورت و رفع مشکلات پوست چهره انجام تزريق چربي می باشد که میزان ماندگاری خوبی دارد.

تزریق چربی

چربی موردنیاز به طور معمول از ران و شکم خود بیمار برداشته می شود به همین دلیل روش ایمن تری است و نتایج حاصل از آن بسیار شگفت انگیز است.

تزریق چربی در طی سه مرحله انجام می شود:

  • مرحله اول برداشتن چربی از ناحیه موردنظر پزشک می باشد که به طور معمول نواحی ران و شکم به نواحی دیگر بدن ارجحیت دارند.
  • مرحله دوم، تصفیه چربی برداشته شده است.
  • مرحله سوم نیز تزريق چربي تصفیه شده به صورت می باشد.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی یکی از بهترین روش های افزایش حجم چهره و گونه گذاری است به همین دلیل امروزه متقاضیان بسیار زیادی دارد.

تزريق چربي نوعی روش غیرتهاجمی است و تمام متقاضیان می دانند که نتایج حاصل از تزريق چربي ، ماندگاری دائمی ندارد.

افرادی که اقدام به تزريق چربي می کنند ، مایلند بدانند که میزان ماندگاری تزريق چربي به چه صورت است.

چربی تزریق شده از بدن خود فرد برداشته می شود و همانند یک چربی ، بر اثر فعالیت های شدید از بین می رود.

در نتیجه میزان فعالیت فرد در ماندگاری چربی تزریق شده تاثیرگذار است و چربی تزریق شده در ورزشکاران، ماندگاری کمتری دارد.

هرچند که تزريق چربي به نسبت روش های دیگری چون تزریق ژل و تزریق بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد و میزان ماندگاری بین 1 تا 3 سال نیز در بین افرادی که تزريق چربي داشته اند ، مشاهده شده است.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با تزريق چربي ، در این باره می باشد که نتیجه این روش از جوانسازی ، دائمی نبوده و در صورت عدم رضایت برگشت پذیر خواهد بود ؛ لازم به ذکر است در صورت رضایت از نتیجه آن نیز می توان تزریق مجدد انجام داد.

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

همانطور که می دانید افزایش سن سبب بروز چین و چروک هایی بر روی پوست صورت می شود ، بروز این تغییرات جوانی و شادابی پوست صورت افراد را تحت تاثیر قرار داده و سبب پیرتر به نظر رسیدن آن ها می شود ؛ تزریق چربی به صورت ، یکی از روش های جوانسازی است که به رفع چین و چروک های پوستی می پردازد لازم به ذکر است که چربی خاصیت پرکنندگی نیز داشته و سبب پرتر شدن صورت می شود ؛ بنابراین با تزریق چربی ، علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی می توان ظاهر استخوانی و لاغر صورت را نیز برطرف کرد.

تزریق چربی

نکته بسیار مهم در رابطه با تزریق چربی ، در این باره می باشد که بدن نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد ؛ زیرا همانطور که می دانید چربی تزریقی از خود بدن گرفته شده است.

عوارض تزریق چربی

معمولا بیمارانی که تزریق چربی انجام داده اند ، شاهد بروز کمی تورم و کبودی در آن ناحیه خواهند بود ؛ در این باره باید ذکر شود که بروز تورم و کبودی و حتی کمی قرمزی پس از تزریق چربی ، مسئله ای طبیعی بوده که با انجام مراقبت های مورد نیاز در طی چند روز برطرف می شود.

بنابراین می توان گفت تزریق چربی ، عوارض خاصی نداشته و افراد با خیال راحت می توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند.

سوالات رایج تزریق چربی

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

خیر ، تزریق چربی تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

نواحی شایع جهت برداشت چربی کدام اند ؟

نواحی تحتانی شکم ، پهلو ، ران ، باسن ، ناحیه داخلی زانو و غیره.

آیا تزریق چربی دردناک است ؟

همانطور که در فوق ذکر شد تزریق چربی ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود ؛ بنابراین بیماران در حین انجام آن دردی را احساس نخواهند کرد ، در صورتی که آستانه تحمل درد افراد بسیار پایین باشند ، آن ها می توانند از پزشک در خواست افزایش دوز بی حسی را داشته و از ایشان بخواهند تزریق چربی را با سوزنی بسیار ظریف انجام دهند.

 

تزریق چربی

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

مباحث مالی در هر زمینه ای اهمیت بالایی دارند و در مباحث جوانسازی به دلیل طرفداران بسیار زیاد، هزینه و پولی که باید خرج شود از توجه ویژه تری برخوردار است.

تمام متقاضیان پیش از اقدام به تزريق چربي ، سوال می کنند که چه مقدار پول باید پرداخت شود و در اصل ، هزينه تزريق چربي چقدر است.

متقاضیان باید بدانند که تعیین هزینه دقیق پیش از معاینه بیمار امکانپذیر نمی باشد زیرا فاکتورهای متفاوتی برای تعیین هزینه وجود دارد که پزشک پس از معاینه بیمار و بر اساس فاکتورهای مدنظر ، دستمزد خود را تعیین می کند.

 

درباره دکتر شاکری

دکتر سلمان شاکری متخصص و جراح فک و صورت، جراح زيبایی صورت بینی

Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram